Kaubamärgid ja riigid

Boston Blacking Company: Suurepärane Algus

1889. aastal asutati Massachussetsi osariigis Chelsea linnas Boston Blacking Company, mis hakkas tootma jalatsitootjatele mõeldud nahapeitse ja -värve. Läbi liitumiste, omandamiste ja loomuliku kasvu tegutses ettevõte peagi juba mitmes riigis üle maailma. 1920ndate lõpuks oli Boston Blacking Company esindatud kolmel kontinendil 12 riigis ning selle palgal oli rohkem kui 1000 keemia- jm teadlast. Esimesed Bostiku kaubamärgiga tooted tulid välja juba 1940ndatel ning ettevõtte nimeks sai Bostik 1960ndatel.

 

Kasv Läbi Liitumise

1980. aastal võttis Bostiku üle Connecticuti osariigis tegutsev kontsern Emhart Corporation, mille omakorda soetas üheksa aastat hiljem Black & Decker. Black & Decker jaotas kontserni mehaaniliste ja keemiliste toodetega seotud tegevused eri üksustesse ning Bostikust sai eraldiseisev ettevõte.

1990. aastal ostis Bostiku Prantsuse nafta- ja gaasifirma Total ning lisas Bostiku tootevaliku hulka enda äriüksuste liimitooted

Totalfina ja Elf Aquitaine liitumisel tekkis TotalFinaElf, mille nimeks sai hiljem Total. Nimetatud kontsernide liimitoodetega tegelevad äriüksused Bostik ja Atofindley liideti ning selle tulemusel tekkis Bostik Findley SA, mille nimeks sai 2004. aastal Bostik SA.

2013. aastal alustas Bostik oma brändi identiteedi uuenduskuuri ja võttis kasutusele uue logo, mis kujutab gekot ja loosungit „smart adhesives“ (nutikad liimid), ning hakati rõhuma keskkonnasäästlikkusele ning Bostiku liimitoodete teaduspõhisele arendamisele.

2015. aastal ostis Bostiku Arkema, mis on üleilmne liider eriotstarbeliste keemiatoodete ja suure vastupidavusega materjalide valdkonnas.

Meie ajalugu on täis mitmesuguseid nutikaid uuendusi alates veekindlate saabaste leiutamisest kuni esimese elastse kinnitusliimini, mida kasutati beebimähkmetes.

Alates 1889. aastast oleme patentinud rohkem kui 9000 tehnoloogiat alates kosmose- ja lennukitööstuse salongiliimidest kuni Blu-Tackini. Oleme selle teekonna jooksul tohutult arenenud, kasvades väikesest kohalikust värvitootjast globaalseks turuliidriks.

Top