Všechny webové stránky

Využití 

Bez ohledu na to, zda pracujete na profesionálním stavebním projektu nebo v oblasti renovací, mezi našimi stavebními tmely jistě najdete to správné řešení. Produkty Bostik v této kategorii zahrnují strukturální tmely, tmely na okna a dveře a tmely na dilatační spáry. Používáme inovativní technologie lepidel, abychom splnili očekávání profesionálů. 

Konstrukční tmely 

Zkušenosti Bostik v oblasti stavebnictví pokrývají mnoho oblastí a souvisejících procesů. Naše znalosti v oboru v kombinaci s našimi chemickými znalostmi a odpovědnou firemní etikou nám umožňují vyvíjet inovativní řešení, která splňují všechny požadavky zákazníků na pokročilé stavební práce. 

Bez ohledu na povahu stavebního projektu je stejně důležité jako montáž zajistit, aby konstrukční spoje byly správně navrženy a utěsněny vhodným a odolným výrobkem. Naše produkty jsou speciálně navrženy tak, aby minimalizovaly strukturální namáhání součástí, účinně kontrolovaly smršťování a zabraňovaly pronikání vlhkosti, prachu nebo jiných potenciálních nečistot.  

Využití konstrukčních tmelů  

Naše široká škála produktů pro těsnění konstrukčních spár se promítá do různých aplikací. Od prosklených stěn v autosalonech až po těsnění vnitřních a vnějších stavebních spár a také prefabrikovaných panelů. Tmely Bostik (včetně polyuretanového tmelu) působí proaktivně tak, aby poskytovaly účinnou odolnost vůči povětrnostním vlivům pro vnější spoje a také zabraňovaly deformaci sousedních hran dlaždic ve vnitřních instalacích. Nabízíme také vysoce účinné a pokročilé protipožární tmely, které jsou vhodné pro konstrukční spáry nebo dilatační spáry, kde je vyžadována požární odolnost. 

Konstrukční spárovací tmely Bostik jsou vhodné pro všechny běžné stavební podklady. Kromě výrobků homogenní konzistence vyrábíme také strukturní a zrnité hmoty. Díky tomu tmel poskytuje nejen extrémně odolné utěsnění konstrukčních spojů, ale má také estetickou texturu, která poskytuje jednotný a profesionální povrch bez ohledu na tmelené povrchy. 

Technologie konstrukčních tmelů  

  • Polyuretanový (PU) tmel: Produkty společnosti Bostik na bázi polyuretanu jsou jednou z našich nejsilnějších těsnících technologií. Polyuretanový tmel se vyznačuje vysokou úrovní pružnosti, díky čemuž je ideální pro konstrukční spoje a spáry náchylné k deformaci. Nabízíme polyuretanové tmely, polyuretanová lepidla a také lepidla a těsnicí produkty 2 v 1. 
  • Hybridní produkty: naše hybridy jsou neagresivní a chemicky neutrální a jsou ideální pro řešení izolačního skla oken. Hybridní produkty Bostik jsou navrženy pro lepení stejných typů podkladů jako standardní silikonové tmely, ale s výrazně vyšší přilnavostí a odolností proti stárnutí.  
  • Silikonový tmel: ve verzi s neutrálním systémem vytvrzování postrádá charakteristický kyselý zápach a vykazuje vysokou kompatibilitu s obtížnými podklady, jako je beton a kámen. Náš sortiment silikonových tmelů zahrnuje produkty s nízkým i středním modulem, které vám umožňují vybrat si nejvhodnější řešení pro individuální potřeby zákazníka.    
  • Těsnící tmely: Naše těsnicí tmely "na olejové bázi" mají jednoduchou, ale vysoce účinnou funkci, díky které jsou ideální do dřeva i zasklení jednotlivých oken. Tmely se používají hlavně pro vnější instalaci, například k utěsnění spár ve střešních materiálech nebo v betonu a cihle. Zjistěte více o technologii.

Tmely pro okna a dveře  

Při vývoji našich produktů, jako jsou tmely pro okna a dveře, se snažíme nejen vyhovět současným stavebním předpisům a ekologickým normám, ale chceme také poskytovat řešení, která splňují měnící se požadavky stavebního průmyslu. Ať už hledáte polyuretanový, dilatační, podkladový nebo dekorativní tmel, naše chytrá řada strukturálních tmelů je navržena tak, aby chránila vaši budovu před živly.

Využití tmelů pro okna a dveře  

Kromě vynikající přilnavosti se naše dveřní a okenní tmely snadno používají a mnohé mají také extrémně nízkou propustnost vodních par a odolnost proti zabarvení. 

Naše lepidla a tmely na okna a skla jsou navržena tak, aby poskytovala maximální odolnost vůči UV záření a povětrnostním vlivům a zároveň snižovala náklady na pracovní sílu a plýtvání materiálem. A co víc, naše řada tmelů poskytuje velkou flexibilitu díky širokému rozsahu aplikační teploty, pracovní doby, rychlosti vytvrzování, bez ohledu na podmínky, typ povrchu, průřez spáry.  

Obecně řečeno, hybridní lepidlo a tmel nejen chrání obytné, komerční a průmyslové budovy před povětrnostními vlivy, ale může také výrazně zvýšit efektivitu výroby a snížit provozní náklady. 

Tyto tmely byly vyvinuty speciálně pro okna a dveře a jejich vynikající vlastnosti, jako je odolnost proti povětrnostním vlivům, je řadí na technologickou špičku mezi stavební chemií. Naše silikonová a hybridní řešení jsou chemicky neutrální, takže jsou ideální pro domácí, komerční a průmyslové použití. Multifunkčnost našich produktů vám dává svobodu pracovat i s kritickými povrchy, jako je beton a přírodní kámen, a také s těmi, které se často vyskytují ve venkovních aplikacích, jako je dřevo, sklo a povlékaný kov. Bostik nabízí také speciální lepidlo na dřevo.  

Spárovací tmel  

Nekompromisní pozornost věnovaná potřebám všech uživatelů strukturálních tmelů znamená, že jsme vždy v kontaktu s rychle se vyvíjejícím stavebním průmyslem. Poskytujeme inovativní produkty, díky nimž je rozvoj bydlení udržitelnější a efektivnější.  

Z tohoto důvodu je působení a dopady našich produktů a systémů během celého jejich životního cyklu středem naší pozornosti. 

Spárovací tmel: aplikace tmelu  

Naše inovativní těsnicí produkty se používají ve stavebních projektech po celém světě a poskytují ochranu proti vniknutí vody a odolnost vůči povětrnostním vlivům na širokou škálu podkladů, včetně stavební keramiky, smaltovaných povrchů, skla, omítky a PVC.   

Díky široké škále produktů obsahujících lepidla a tmely se naše receptury vyznačují vynikající počáteční přilnavostí a přilnavostí a také odolností vůči vodě.  

Naše konstrukční tmely lze použít k zajištění pevných a pružných spojů (pro povrchy od vodotěsné bitumenové membrány po beton, dřevo, plast a přírodní kámen). 
 
Pro více informací o produktech pro konstrukční spoje kontaktujte naše technické oddělení.  

Objevte další Těsnění a Lepení

Top