Všechny webové stránky

Hydroizolace a aplikace výrobků Bostik 

Abychom splnili očekávání náročných stavebních investic a také podpořili domácí kutily, vyvinuli jsme specializované produkty, které hydroizolaci zjednoduší

Pokud potřebujete provést hydroizolaci základů, terasy nebo balkonu, vyplatí se využít moderní technologie Bostik. Naše řada hydroizolačních řešení je určena pro vnitřní a venkovní aplikace, nádrže na pitnou vodu, sklepy a pod dlaždice, parní komory, střešní krytiny, zemní práce a tunely. Těsnící řešení se vyznačují jednoduchostí použití a bezpečností při aplikaci.  

Chytré inovace 

Produkty Bostik jsou předními hydroizolačními řešeními ve stavebním průmyslu. Pochlubit se můžeme širokou škálou hybridních hydroizolací určených pro interiéry, výrobky na bázi bitumenu a cementu pro utěsnění budovy zvenčí a výrobky pro hydroizolace střech. 

Technologie těsnění

  • Cementové hydroizolace. Cementová hydroizolace je ideální pro vnější i vnitřní aplikace, např. bazény, sklepy, na povrchy z keramických dlaždic. A co víc, naše řešení byla speciálně vyvinuta tak, aby působila proti kapilárnímu působení vody. 
  • Hybridní produkty. Hybridní produkty jsou ideální pro použití v hydroizolacích díky jejich přilnavosti ke stejným typům podkladů jako silikonové tmely, mají však mnohem vyšší přilnavost a pevnost v odlupování. 
  • Bitumenové výrobky. Mají vynikající odolnost vůči solným roztokům, vodě, alkoholu a zředěným kyselinám a zásadám. Díky tomu jsou dobrými prostředky pro hydroizolaci, zejména při venkovním použití, jako střešní krytiny. 

Doporučujeme rovněž: hybridní lepidla 

Voděodolný interiér: ochrana proti nasávání vody 

Existuje spousta forem vnitřních aplikací, které vyžadují plně voděodolný materiál. Ať už se jedná o aplikaci v průmyslovém měřítku na velkém stavebním projektu nebo jednoduše projekt pro zlepšení domácnosti, nabízíme řadu technologií pro poskytování hydroizolačních řešení.

Voděodolný tmel do interiérů: využití 

Ve společnosti Bostik chápeme, že spolehlivá a bezpečná technologie není důležitá jen pro velké projekty, jako jsou bazény nebo nádrže pro skladování chemikálií, ale také pro domácí práce a instalační práce, jako je hydroizolace vlhkého sklepa. 

Naše vodotěsné produkty určené do interiérů jsou navrženy a vyrobeny tak, aby udržely tlak a kapilární působení vody a zabránily jakémukoli úniku. Námi nabízené hydroizolace slouží také k zamezení pronikání vlhkosti přes pórovité podklady (nejtypičtější jsou: beton, cihla a kámen). 

Problémy u většiny instalací bazénů nastávají, když se velké množství vody snaží dostat přes zeď a ven ze stavební konstrukce. Naše cementová řešení a tmely jsou speciálně navrženy tak, aby odolávaly tlaku vody z „pozitivní“ strany a chránily vaši instalaci před poškozením.  

Pokud však máme do činění s podzemní instalací, jako je sklep, vyžaduje řešení ochrany před tlakem vody z „negativní“ strany. Jedná se o proces, kdy se do domácího prostoru dostane voda nebo vlhkost.  

Je důležité volit hydroizolaci i s ohledem na intenzitu tohoto jevu. Pro konzultaci použití hydroizolačních produktů Bostik kontaktujte naše technické oddělení

Vnější hydroizolace: ochrana proti poškození vlivem vlhkosti 

Bez ohledu na rozsah nebo účel stavebního projektu je vodotěsnost systému rozhodující pro odolnost a dlouhou životnost stavby. Od velkých mostních konstrukcí a podzemních tunelů až po střechy budov je důležitým rozhodnutím výběr správné hydroizolace, která odpovídá požadavkům vnější konstrukce.  

Ve společnosti Bostik vyvíjíme a dodáváme různé hydroizolační produkty, které zabrání pronikání vlhkosti a poškození, ke kterému často časem dochází v instalacích, které jsou vystaveny povětrnostním vlivům. 

Za účelem získání technické pomoci ohledně optimálního řešení v oblasti vnější hydroizolace kontaktujte prosím technické oddělení

Hydroizolace venkovních objektů: využití 

Ve společnosti Bostik byla naše inteligentně navržená řada tmelů vyvinuta s ohledem na různé aplikace. Ať už se jedná o opravu netěsnosti nebo hydroizolaci exteriéru novostavby, poskytujeme produkty na míru. 

Pokud pracujete na základech nebo v podzemí, např. v tunelech a lávkách, je nezbytná ochrana instalace proti vniknutí vody. Výběr správného hydroizolačního produktu Bostik může zabránit strukturálnímu poškození budovy nebo konstrukčního prvku způsobenému zamrznutím, rozmrznutím a prasknutím bublinek vlhkosti. 

Pro dosažení nejlepší přilnavosti k cihlám, dilatačním spárám a konstrukčním spárám jsou naše hydroizolační technologie speciálně navrženy tak, aby pracovaly s širokou škálou podkladů. Beton, písek, cement, dřevo, kov a cementová deska, to jsou jen některé z materiálů, které lze pomocí výrobků Bostik vyztužit proti povětrnostním vlivům a vodě. 

Většina našich venkovních materiálů představuje řešení s nízkým modulem, které nabízí dobrou úroveň flexibility a pružnosti. Dodáváme také produkty, které lze aplikovat na ještě vlhké povrchy a tmely vytvrzené vzdušnou vlhkostí – tyto činnosti jsou zvláště vhodné pro povrchové membrány. 

Některé výrobky používané na střešní krytiny, okapy a podobné aplikace mají vynikající odolnost vůči deformaci a mají životnost až 10 let. Všechny naše tmely jsou navíc vysoce odolné, s minimálním smršťováním a zápachem a umožňují bezproblémové lakování. 

Doporučujeme také: lepidlo na obklady 

Objevte další Hydroizolace

Objevte další Stavba a Konstrukce

k

Top