Zīmoli un valstis

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

J. Man jāveic dabīgā akmens pamatnes hermetizēšana. Kas man jālieto? 

A. Daudzi produkti satur eļļu vai plastifikatorus, kas iesūcas tādās porainās virsmās, kā dabīgais akmens. Uzklājot šādus produktus, ap blīvējumu parādās tumša šķautne un piesārņojums. Šo piesārņojumu noņemt vai novērst nav iespējams. Lai nepieļautu piesārņošanu un jums piedāvātu dabīgā akmens hermetizēšanas iespēju, mēs iesakām uzklāt Bostik S955 SEAL’N’FLEX NON-STAINING, Bostik S960 SILICONE NON-STAINING vai Bostik H750 SEAL’N’BOND PREMIUM. Plašāka informācija pieejama dokumentā FactSheet FS012 “Virsmu piemērotība un priekšapstrāde”. 

J. Vai pirms hermetizēšanas jālieto grunts? 

A. Gruntēšana ir ieteicama praktiski visās situācijās, it īpaši tad, ka jūs strādājat ar porainām pamatnēm. Plašāka informācija pieejama dokumentā FactSheet FS012 “Virsmu piemērotība un priekšapstrāde”. 

J. Kādi ir pareizi savienojošās šuves izmēri? 

A. Savienojošo šuvju ar platumu līdz 10 mm pareizs izmērs ir 1:1 (piemēram, platums 5 mm un dziļums 5 mm). Ja jūsu aizpildāmā šuve ir platāka par 10 mm, pareizu dziļumu jūs varat vienkārši aprēķināt ar šādu formulu: 

Pareizs dziļums = Šuves platums, mm / 3 + 6 mm (piemēram, šuves platums 21 mm/3 + 6 mm = dziļums 13 mm). 

Bostik piedāvā vairākus produkts ar dažādām tehnoloģijām šuvju platumam līdz 40 mm. Šuves izturība ir atkarīga no blakus esošo būvelementu savstarpējām kustībām un pareizas šuves blīvējošās auklas izmantošanas. Plašāka informācija ir pieejama dokumentā FactSheet FS008 “Šuvju izmēri". 

J. Kas ir deformācijas šuve? 

A. Konstruktīvā šuve, kas kalpošanas laikā izplešas, saraujas un absorbē ēkas/sienas dabiskās kustības (dilatācija). 

J. Kas ir savienojošā šuve? 

A. Šuve starp būvmateriāliem, kurai ir estētisks raksturs. Šuves ap griestiem, kāpnēm, karkasiem, pamatnēm, kā arī ap kājlīstēm utt. 

J. Kas ir konstruktīvā šuve? 

A. Šuve, kas nepieciešama, lai saistītu un absorbētu dažādu būvmateriālu kustības (lokšņu materiāli, konteineru konstrukcijas, kravas automašīnas, piekabes, kā arī vispārīgajā būvniecībā (gatavie izstrādājumi).   

J. Kas ir stiklojuma šuve? 

A. Šuve, ar kuru atsevišķs vai izolējošs stikls ir hermetizēts pie dažādiem rāmjiem un virsmām, kas izgatavotas no gruntēta/krāsota koka, alumīnija un/vai plastmasas karkasiem utt. Šie hermētiķi var būt elastīgi (piemēram, silikons), kā arī poliuretāna vai hibrīda hermētiķi. Viena no īpašībām ir pārkrāsojamība un UV staru noturība.  

J. Kāda veida blīvēšanas auklas ir pieejamas, lai izveidotu labu, viendabīgu un izturīgu blīvējumu? 

A. Ir pieejamas divu veidu blīvēšanas auklas. Viens variants ir PE (polietilēns) produkts, kuram ir slēgtu šūnu struktūra. Otrs variants ir PU (poliuretāns) produkts ar atvērtu šūnu struktūru. 

J. Kad ieteicams lietot blīvēšanas auklas?  

Vispārīgā gadījumā blīvēšanas auklas ieteicams lietot, lai nodrošinātu pareizus konstruktīvās (deformācijas vai savienojošās) šuves izmērus. Polietilēna (PE) kvalitāte ar slēgtu šūnu struktūru ieteicama šuvēm, kurām ir sagaidāma augsta mehāniskās slodzes pakāpe (ļoti bieži izmanto gājēju celiņu horizontālajām šuvēm vai noliktavās utt.). Poliuretāna (PU) kvalitāte ar atvērtu šūnu struktūru ir ieteicama šuvēm, kurās mehāniskā izturība nav tik būtiska, piemēram, fasāžu deformācijas šuvēs. 

J. Kas ir nenesošā siena? 

A. Nenesošā siena ir slodzi nenesoša fasāde vai starpsiena starp ēkas ārpusi un iekšpusi. Šī nav slodzi nesošā siena, tādēļ šādu sienu parasti būvē no viegliem materiāliem, piemēram, stikla vai lokšņu materiāliem, kas ļauj ietaupīt svaru. 

J. Vai es varu pārkrāsot silikona hermētiķus? 

A. Nē. Krāsa nepieķeras pie silikona hermētiķiem. Ja vēlaties pēc ieklāšanas pārkrāsot hermētiķi, mēs stingri iesakām stiklojuma un fasādes šuvēs izmantot Bostik H775 GLASS’N’SEAL PREMIUM PAINTABLE. Plašāka informācija ir pieejama dokumentā FactSheet FS006 “Hermētiķu saderība ar krāsām”. 

J. Es pārkrāsoju savu akrila hermētiķi, taču tas visās šuvēs pa vidu saplaisāja. Kādēļ? 

A. Šī ir problēma, kas ik pa laikam parādās. Problēmas cēlonis ir tāds, ka šī parādība parādās akrila šuves sacietēšanas laikā, kad no tās iztvaiko ūdens, kas ir visu akrila materiālu sastāvā, un tā saraujas. Ja jūs akrila šuvi pārkrāsosiet ļoti ātri pēc ieklāšanas, kamēr tā nebūs pilnībā gatava, krāsa, kas nebūs pietiekami elastīga, nespēs izturēt šo deformāciju un tādēļ saplaisās. Ja ieskatīsieties tuvāk, jūs redzēsiet, ka hermētiķis zem krāsas nebūs saplaisājis. 

J. Es pārkrāsoju hibrīda hermētiķa šuvi, taču mana krāsa uz šķīdinātāja bāzes nežūst. Kādēļ? 

A. Ja lietojat hibrīda hermētiķi, kurš jāpārkrāso, jums jāizvairās lietot krāsas uz šķīdinātāju bāzes (sintētiskās), jo to nožūšana notiks ļoti lēni. Bostik H775 GLASS’N’SEAL PREMIUM PAINTABLE ir unikāla sastāva hibrīda produktu grupas hermētiķis, kuru var pilnībā pārkrāsot ar sintētiskajām krāsām un krāsām uz ūdens bāzes. 

J. Vai ir tādi hermētiķi, kurus var uzreiz pārkrāsot, ja es vēlos pārkrāsošanu veikt tajā pašā dienā. 

A. Jā! Mūsu klāstā tas ir Bostik A980 INSTANTLY PAINTABLE. Šim hermētiķim ir unikāla formula. Tas ir akrila hermētiķis, kuru var uzreiz pārkrāsot. 

J. Es tikko iegādājos māju, kuras sienās un griestos ir dažādas plaisas un atveres. Ko ieteiksiet lietot? 

A. Šādam pielietojumam jūs varat mūsu Bostik A930 lietot ar EASY FILLER PRO. Īpaši viegla pildviela, kas nesaraujas, ir izveidota uz akrila bāzes, tādēļ to var pārkrāsot jebkuru krāsu. 

J. Cik ilgam laikam jāpaiet, lai es varētu pārkrāsot akrila hermētiķi? 

A. Standarta akrila hermētiķiem nav standarta sacietēšanas laika, jo tas ir atkarīgs no tādiem mainīgajiem, kā pamatnes gaisa mitrums, 

temperatūra, mitrums un šuves izmēri. Sliktākajā gadījumā sacietēšanas ilgums ir līdz vairākām dienām. Vispārīgā gadījumā vidē ar normāliem parametriem mēs iesakām līdz akrila hermētiķa pārkrāsošanai nogaidīt 24 stundas.  

J. Vai visas krāsas ir saderīgas ar Bostik akrila hermētiķiem? 

A. Visas krāsas un krāsu īpašības attiecībā uz mūsu akrila produktiem notestēt nav iespējams. Ja uz jūsu produkta iepakojuma ir redzams Bostik UCA logo, tad jūsu rīcībā ir kvalitatīvs Bostik produkts, kuram krāsu ražošanas nozarē ir veikta testēšana. Tomēr pilnai pārliecībai mēs iesakām vienmēr veikt testu. 

J. Vai es varu akrila hermētiķi lietot ārpus telpām? 

A. Lai gan akrila hermētiķis ir veidots uz ūdens bāzes, jūs ārpus telpām varat lietot praktiski visus akrila hermētiķus. Tomēr jāņem vērā fakts, ka žūšanas laiks būs ilgs, un lietus laikā hermētiķis ar izšķīst. Lai no tā izvairītos, jūs varat lietot mūsu produktu Bostik A750 EXTERIOR ACRYLIC, kas ir augstas kvalitātes akrila hermētiķis, kas pēc uzklāšanas ir noturīgs pret lietu. 

J. Vai es varu akrila hermētiķi lietot stiklojumam? 

A. Nē. Diemžēl tas nav iespējams. Akrila hermētiķiem nav tādas pašas kustību izturības īpašības, kādas ir stiklojuma hermētiķiem (elastīgi hermētiķi). Tādēļ akrila hermētiķiem nekad nav izsniegta stiklojuma CE sertifikācija (CE EN 15651-2). 

J. Cik elastīgs ir akrils? 

A. Akrila hermētiķis ir plastiski-elastīgs hermētiķis ar maksimālo pārvietošanas spēju 12,5%. Tas nozīmē, ka augstas kvalitātes akrila hermētiķis spēj konstanti absorbēt pārvietojumu līdz 12,5%. Ja šuvei būs lielāka pārvietošanās spēja, akrila hermētiķis laika gaitā sadalīsies, taču līdz brīdim, kad to varēs pamanīt, paies vairāki mēneši. Ja nepieciešama augstāka pārvietošanās spēja un pārkrāsošana, ieteicams izmantot hibrīda hermētiķi. 

J. Ko nozīmē “pasīvā māja”?  

A. “Pasīvā māja” ir būvniecības standarts, jo izstrādāja dr. Volfgangs Feists (Wolfgang Feist) un Bo Ādamsons (Bo Adamson). Pasīvā māja ir vairāk nekā energoneitralitāte vai energoefektivitāte. Pasīvā māja vienlaikus ir patiesa energoefektivitāte, komforts un pieņemamas izmaksas. Pasīvā māja salīdzinājumā ar tipisku ēku var ietaupīt līdz 90% apkures / dzesēšanas izmaksu, bet salīdzinājumā ar tipisku jaunu ēku - līdz 75%. 

J. Ko nozīmē "gaisa hermētiskums”? 

A. Visiem ēkas elementiem jāatbilst noteikumiem. Tas attiecas arī uz pasīvo un energoneitrālo ēku elementiem. Komfortabla telpu klimata (siltums / vēsums) nodrošināšanai prioritāte numurs viens ir telpu klimata nonākšanas ārpus telpām nepieļaušana. Pretējā gadījumā jums liels enerģijas daudzums būs jāpatērē telpu klimata nodrošināšanai. Enerģijas izmantošana nav labvēlīga videi. Tādēļ prioritāte numur viens ir visu būvniecības elementu savienojumu noslēgšana un gaisa hermētiskuma nodrošināšana. Citiem vārdiem, visi iespējamie ēkas ārējās čaulas savienojumi jāhermetizē tā, lai pēc iespējas ilgāk varētu baudīt ievadīto enerģiju / siltumu. 

J. Kā mēra ēkas gaisa hermētiskumu? 

A. Gaisa hermētiskumu mēra, izmantojot gaisa caurlaidības (“Blower door”) testu. Priekšējās durvīs izvieto liela izmēra ventilatoru, pilnībā hermetizē durvis un izveido spiediena starpību (50 Pa) starp ēkas iekšpusi un ārpusi. Testa gaitā var noteikt gaisa zudumus. 

J. Kā es varu noteikt jebkādas gaisa noplūdes no ēkas ārējā apvalka? 

A. Gaisa noplūdes no ēkas ārējā apvalka var noteikt ar gaisa caurlaidības testiem, termogrāfijas skenēšanu un ultraskaņas testiem. Viens no gaisa caurlaidības testu variantiem varētu būt dūmu tests. Termogrāfijas testēšanā displejā būs redzamas sarkanās zonas, pa kurām aizplūst enerģija/siltums, turpretī zilā krāsā būs redzamas vietas, kurām ir labs gaisa hermētiskums. Ultraskaņas testēšanā konkrētā ēkas daļā uzstāda ierīci, kas rada augstas frekvences skaņu (piemēram, durvis vai logu rāmji). Vietās, kuru savienojumos būs gaisa noplūde, ierīce radīs skaņu. Ja viss būs kārtībā, šī skaņa neparādīsies. 

J. Vai Bostik produktu klāstā ir produkti, kas ir speciāli paredzēti gaisa necaurlaidīgām konstrukcijām? 

A. Bostik ražo daudzus produktus, kas ir īpaši piemēroti izmantošanai gaisa necaurlaidīgos projektos. Turklāt tie ir labi pazīstamās Bostik līmes, hermētiķi un PU putas. Bostik piegādā arī kompresijas lentes un plēves. Citiem vārdiem - Bostik piedāvā visu, kas nepieciešams jūsu gaisa hermētiskuma jautājumu risināšanai. 

J. Ko nozīmē “sD” vērtība? 

A. “sD” vērtība ir ekvivalents gaisu necaurlaidīga slāņa biezums, kas ir pretestība gaisa masas pārvadei caur materiālu, ko mēra metros. 

J. Ar ko atšķiras “sD” vērtība un “μ” vērtība? 

A. μ-vērtība ir tvaika difūzijas pretestība, ko materiāls izrāda tvaika pārvadei. Lai aprēķinātu sD-vērt'bu, mums ir nepieciešama μ-vērtība, tādēļ jūs redzējāt abas šīs savstarpēji atkarīgās vērtības. 

J. Kas ir lambda-vērtība? 

A. Lambda vērtību raksta kā “λ-vērtība”. Lambda vērtība norāda materiāla siltumvadītspēju. Tās mērvienība ir W/mK. Jo vērtība ir augstāka, jo materiāls labāk vada siltumu un jo zemāka ir nodrošināta siltumizolācija. 

J. Es iepūtu Bostik PU putas, taču produkts izkrīt laukā no šuves, kuru vēlos piepildīt. Kādēļ? 

A. Iespējams, ka tas notiek nelabvēlīgu apstākļu ietekmē. Nepietiekams mitruma daudzums (ļoti zems gaisa mitrums) izraisa neefektīvu putu sacietēšanu un sliktu galarezultātu. Tādēļ vienmēr pirms jūsu Bostik PU putu ieklāšanas samitriniet hermetizējamo virsmu / šuvi. Pēc ieklāšanas vēlreiz samitriniet putas. 

J. Es lietoju PU putas, taču pēc aktivizēšanas tās neizplūst. Kādēļ? 

A. Ja PU putu balons tika uzglabāts guļus stāvoklī, balonā esošās cietvielas radīja aizsprostoja vārstu, tādēļ to nebūs iespējams aktivizēt. Lai nepieļautu vārstu iestrēgšanu, balonus vienmēr glabājiet temperatūrā no +5 °C līdz +25 °C. Nemēģiniet veikt vārsta aktivizēšanu, izdarot pārmērīgu spiedienu ar naglām, skrūvgriežiem utt. Balonu nogādājiet pie izplatītāja un pieprasiet to apmainīt pret strādājošu balonu. 

J. Es izmantoju putu pistolei paredzētas PU putas, taču aptuveni pēc stundas un kafijas pauzes mana pistole vairs normāli nedarbojās. 

A. Parast nekam nebūtu jānotiek, ja balonu, kas piestiprināts pie pistoles, uz neilgu laiku nelietosiet. Mums ir aizdomas, ka pēc lietošanas beigām pistoles izplūdes sprausla netika iztīrīta ar PU Foam Cleaner līdzekli. Tādēļ PU putu paliekas daļēji vai pilnībā sacietēja un rezultātā pilnībā aizsprostoja putu pistoli. 

J. Vai es varu pārkrāsot PU putas? 

A. Jā. PU putas var pārkrāsot. Tās galvenokārt lieto augstos sistēmu griestos, kuros savienojumus izveido ar PU putām. 

J. Vai PU putas ir noturīgas pret UV starojumu? 

A. Nē. PU putām ir ļoti zema noturība pret UV starojumu. Ja PU putas būs pakļautas UV starojumam, pēc ilgāka laika tās sāks dzeltēt un kļūs irdenas. Tādēļ PU putas vienmēr jānosedz ar tādiem būvmateriāliem, kā koka paneļi pie logu un durvju ailēm. 

J. Uz manu PU putu balona ir norāde “B3”. Ko tas nozīmē? 

A. PU putām ir pieejamas dažādas ugunsaizsardzības klases ar atšķirīgām reakcijām uz uguni: 

B1 - grūti degošas / uguni slāpējošas putas;  

B2 - normāli degošas putas; 

B3 - uzliesmojošas putas. 

J. Es zinu, ka mani hermētiķi atbilst CE marķējuma. Kādēļ tas nav norādīts uz manu PU putu balona? 

A. Pareizi. Šobrīd uz balona CE marķējums vēl netiek norādīts. Tas ar laiku parādīsies uz balona, taču datums vēl nav noteikts. 

J. Ko nozīmē “rokas aktivizēšana”?  

A. “Rokas aktivizēšana” nozīmē to, ka PU putu balons jāaktivizē ar rokām. Tas nozīmē, ka jāuzskrūvē komplektā iekļautais aplikators, balons jāsakrata un manuāli jāaktivizē. Ir pieejamas arī putu pistolēm paredzētas putas, kurām aplikators ir aizstāts ar pistoli, bet balona aktivizēšanu veic ar balonam pievienoto pistoli. 

J. Vai es var atkārtoti izmanto balonu ar rokas aktivizēšanu? 

A. Pastāv rokas aktivizēšanas balonu lietošanas ierobežojumi. Rokas aktivizēšanas balonu pēc aktivizēšanas nevar atkāroti izmantot, tādēļ balona saturs jāizlieto nekavējoties. Izmantojot putu pistolei paredzētas putas. Tās ir iespējams izmantot atkārtoti, jo pistolē saglabāsies spiediens, un PU putu sacietēšanas process netiks uzsākts. 

J. Man neliels putu daudzums nopilēja uz grīdas. Kā es to varu notīrīt? 

A. Grīdu jūs varat viegli notīrīt un svaigas PU putas varat noņemt ar Bostik PU Cleaner līdzekli. Ja putas būs svaigas, tīrīšanas līdzeklis tās viegli izšķīdinās. 

J. Šodien savā būvmateriālu veikalā es pamanīju PU putas uz ūdens bāzes. Vai es varu tās lietot tādiem pašiem pielietojumiem, kādiem es lietoju tradicionālās PU putas? 

A. Taisnība, Bostik piegādā arī akrila putas. Tomēr to kvalitāte nav salīdzināma ar PU putu kvalitāti, jo putas satur akrilu, nevis poliuretānu. Akrila putas var izmantot telpās, piemēram, iekštelpu durvīm, griestu pieslēgumiem, sienu apdarei utt. Šo produktu var nekavējoties apstrādāt un pēc sacietēšanas pārkrāsot ar praktiski jebkuru krāsu, kā arī lietot kopā ar akrila hermētiķiem. Taču svarīgi ir saprast, ka šīs nav PU putas un ka tās nevar salīdzināt ar tradicionālajām PU putām. 

Virsmu sagatavošanas produkti 

J. Cik tīrai jābūt grīdas pamatnei pirms jebkuras līmes uzklāšanas? 

Grīdai jābūt bez traipiem, bez eļļas, smērvielām, netīrumiem vai jebkura veida piesārņojuma. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai es varu pašizlīdzinošo masu uzklāt virs paklāja, veca vinila seguma, esoša gatavā grīdas seguma, virs flīzēm utt.? 

Ja esošā pamatne ir tīra, labi saistīta un nesatur jebkādu piesārņojumu, Bostik kā apstiprinātu pamatni iesaka flīzes. Citas pamatnes netiek ieteiktas. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai man pirms pašizlīdzinošās masas uzklāšanas uz pamatnes jāuzklāj metāla siets? 

Atkarībā no pamatnes veida Bostik pieprasa ieklāt metāla sietu, ja tiks lietots viens saplākšņa slānis. Betona plāksnēm, kas ir labā stāvoklī un kas ir atbilstoši sagatavotas mūsu produktu uzklāšanai, metāla siets nav vajadzīgs. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai pirms pašizlīdzinošās masas uzklāšanas man ir jāveic gruntēšana?  Vai tas ir jāatšķaida vai jālieto neatšķaidīta grunts? 

Jā. Gruntēšana ir nepieciešama, jo tā novērš iespējamos nākotnes defektus. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai starp pašizlīdzinošās masas uzklāšanas reizēm ir jāveic gruntēšana? 

Jā, starp pašizlīdzinošās masas uzklāšanas reizēm jāuzklāj grunts slānis. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai es varu veikt produkta sajaukšanu pēc izjūtas? 

Nē. Katrs produkts ir izstrādāts ar noteiktām produkta īpašībām. Informācijas par nepieciešamo ūdens daudzumu un sajaukšanas norāžu iegūšanai, lūdzu, vadieties pēc konkrētā produkta tehnisko datu lapas. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Cik ilgi man jāveic maisīšana? Vai produktam ir nogaidīšanas laiks? 

Vienmēr materiālu maisiet tik ilgi, kamēr tajā nebūs kunkuļu, un tam būs viendabīga konsistence. Pēc sajaukšanas nav jānogaida. Lūdzu, vadieties pēc konkrēta produkta tehnisko datu lapā sniegtajām sajaukšanas norādēm. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai es varu pievienot vairāk ūdens, ja man šķiet, ka maisījums ir pārāk biezs, un es vēlos palielināt plūstamību? 

Nē. Katrs produkts ir izstrādāts ar noteiktām produkta īpašībām. Informācijas par nepieciešamo ūdens daudzumu un sajaukšanas norāžu iegūšanai, lūdzu, vadieties pēc konkrētā produkta tehnisko datu lapas. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai es vienā piegājienā varu sajaukt vairākus maisus? 

Jā, bez problēmām. Lūdzu, ievērojiet produkta tehnisko datu lapā norādītās un Bostik apstiprinātās sajaukšanas rekomendācijas. 

J. Vai es varu sajaukt nepilnu maisu? 

Nē. Ideālas katra produkta veiktspējas sasniegšanai ļoti svarīgi ir pievienot pareizu ūdens daudzumu. 

J. Man nepieciešams produkts, ar kuru es varētu hermetizēt un līmēt praktiski jebkurus materiālus. 

A. Bostik galalietotājiem piedāvā plašu universāla pielietojuma produktu klāstu. Bostik iesaka lietot Bostik H750 SEAL’N’BOND PREMIUM, kas ir nesmērējošs augstas kvalitātes universāls hibrīda hermētiķis un līme. 

J. Vai es varu pamata hermetizēšanas un līmēšanas produktus uzklāt uz dabīgā akmens, ja tas nav norādīts uz kārtridža? 

A. Ja standarta hermetizēšanas un līmēšanas produkts tiks uzklāts uz dabīgā akmens, pastāv krāsas zaudēšanas risks. To rada produktos iekļautie plastifikatori, kas pārvietosies uz dabīgā akmens porām un pie šķautnēm, kur hermētiķis saskarsies ar dabīgo akmeni, radīs krāsas zaudēšanu (eļļains izskats). Šādam pielietojumam Bostik klāstā ir pieejami speciāli produkti. 

J. Vai universāla pielietojuma produktu var lietot uz visām virsmām? 

A. Universāla pielietojuma produktus var lietot uz dažādām virsmām, izņemot uz PE, PP, PC, PMMA, PTFE, mīkstas plastmasas, neoprēna un bitumena virsmām. Ja neesat pārliecināti, vienmēr pārbaudiet Bostik tehnisko datu lapu. 

J. Vai visi universāla pielietojuma produkti, veicot līmēšanu, nodrošina sākotnējo saķeri? 

A. Sākotnējo saķeri nodrošina specializēti produkti, kas ir speciāli paredzēt smagu priekšmetu pielīmēšanai pie sienām un griestiem bez papildu atbalsta. Ja norādīts uz iepakojuma, Bostik produkti nodrošina tikai sākotnējo saķeri. Visos pārējos gadījumos mēs jums iesakām uz neilgu laiku (aptuveni stunda) objektu atbalstīt. Pēc šī laika parādīsies nobeiguma saķeres īpašības, bet vēlāk universālā pielietojuma produkts sacietēs pilnībā (2/3 mm / 24 h).  

J. Es iegādājos Bostik produktu, taču tas izplūst pārāk grūti. Kādēļ?  

A. Tas notiek tādēļ, ka jūs pareizi nenogriezāt kārtridža komplektā iekļauto uzgali. Ja atvere būs neliela, izplūde būs apgrūtināta. Ja jūs nogriezīsiet standarta uzgali, produkts izplūdīs daudz labāk (bez problēmām). Mūsu produktu ieklāšanai bez traucējumiem mēs iesakām uzgalī izveidot vismaz 6 mm atveri. 

J. Kājlīstu pielīmēšanai pie sienām un augšdaļas hermetizēšanai es izmantoju Bostik H550. Vai es varu šo hermētiķi pārkrāsot? 

A. Jā. Mūsu universāla pielietojuma produktu Bostik H550 var pārkrāsot ar krāsām uz ūdens bāzes un divkomponentu krāsām. Izmantojot krāsu uz šķīdinātāja bāzes, žūšana palēnināsies, tādēļ vienmēr jāveic tests. 

J. Ar kādām krāsām es varu pārkrāsot Bostik universāla pielietojuma produktus? 

A. Visus Bostik universāla pielietojuma produktus var pārkrāsot ar krāsām uz ūdens bāzes, divkomponentu krāsām, sienu krāsām un lakām. 

J. Kādus Bostik universāla pielietojuma produktus es varu lietot bitumena jumtu segumiem? 

A. Nekādus. Šādam pielietojumam Bostik piedāvā specializētus, jumtu segumiem paredzētus produktus.  

J. Vai es varu ar šiem universāla pielietojuma produktiem nostiprināt lietus notekas? 

A. Principā tas ir iespējams, taču Bostik piedāvā speciālus jumtu segumiem paredzētus produktus. 

J. Es veicu savu plastmasas logu hermetizēšanu, bet tagad stikls ir saplaisājis. Kādēļ? 

A. Iespējams, ka tas ir PMMA organiskais stikls vai polikarbonāta stikls. Ja tas tiešām tā ir, jūsu stikla plaisāšanu ir izraisījusi plaisāšana sprieguma ietekmē, kas parādās uz plastmasas materiāliem ar ļoti zemu virsmas spriegumu. Uz šāda tipa plastmasām uzklājiet tikai tīra, neitrāla silikona hermētiķus bez minerālajiem plastifikatoriem. Mūsu gadījumā tas ir Bostik S780 GLASS’N’SEAL PREMIUM. 

J. Mans akrila stikls / organiskais stikls dažas nedēļas pēc hermetizēšanas ar hermētiķi saplaisāja. Kādēļ? 

A. PMMA organiskais stikls vai polikarbonāts ģenerē ļoti augstu kustību koeficientu, kas nozīmē to, ka lielas šāda stikla loksnes var ģenerēt tik lielu stiepes spēku, ka stingrais hermētiķis nespēj sekot līdzi PMMA organiskā stikla vai polikarbonāta stikla kustībām, un tādēļ rodas plaisa. 

J. Vai es varu jūsu piedāvātos stiklojuma produktus lietot vienslāņa un izolējošam stiklam?  

A. Bostik piedāvā plašu stiklojuma produktu klāstu jebkurai stiklošanas metodei gan vienslāņa, gan monumentālajam stiklam, un, protams, arī izolējošam stiklam.  

J. Ja es lietoju jūsu stiklojuma hibrīda produktu, tas pielīp pie maniem stiklošanas instrumentiem. 

A. Mūsu hibrīda produkts ir ļoti viegli uzklājams un apstrādājams. Lai jūsu hibrīda produkts nepieķertos pie jūsu apstrādes materiāliem, jums jālieto Bostik Finishing Soap līdzeklis.                                

J. Man jāapstrādā monumentālais stikls. Vai Bostik šādam materiālam piedāvā stiklojuma hermētiķi? 

A. Jā, protams! Bostik piedāvā Bostik S950 GLASS 'N' SEAL PUTTY PREMIUM (silikona tehnoloģija) vai Bostik H950 GLASS 'N' SEAL PUTTY PREMIUM (hibrīda tehnoloģija). Bostik S950 nevar pārkrāsot, taču H950 hermētiķi var pārkrāsot. 

J. Man ir virsgaismas logs. Vai es varu tam lietot standarta stiklojuma hermētiķi? 

A. Iespējams, ka tas ir PMMA organiskais stikls vai polikarbonāta stikls. Tādēļ šī tipa plastmasai lietojiet tikai Bostik S780 GLASS’N’SEAL PREMIUM. 

J. Kāds šuves izmērs man jānodrošina loga stiklošanā? 

A. Parasti logu rāmji tiek piegādāti ar stiklu, kuram paredzētais šuves izmērs ir aptuveni 4x4 milimetri. Tomēr tas var būt atšķirīgs atkarībā no stikla plāksnes profila, tādēļ lielāka apjoma stiklojuma sistēmām šuves var būt lielākas. Vienmēr kā blīvēšanas auklu lietojiet PE šūnu lenti, kuru ievietojiet atbilstošā 4-6 mm dziļumā. Iegūstiet plašu informāciju un ieteikumus no sava stikla piegādātāja, jo tas var ietekmēt iespējamo jūsu garantiju. 

J. Vai es varu savienojošās šuves hermetizēt ar savu stiklojuma hermētiķi. 

A. Jā, protams, varat. Stiklojuma hermētiķi ir elastīgi, augstas klases hibrīda hermētiķi ar izcilu UV starojuma noturību. Taču atcerieties, ka silikona hermētiķus nevar pārkrāsot, taču hibrīda un poliuretāna hermētiķus var pārkrāsot. 

J. Vai iespējams šuves atjaunot daļēji? Vai man logs pilnībā jāiztīra no vecā hermētiķa, un jāuzklāj jauns hermētiķis? 

A. Protams, ka varat atjaunot daļēji. Iztīriet bojāto hermētiķi līdz veselajam hermētiķim un pēc tam uzklājiet jauno hermētiķi. Tomēr, ja strādājat ar logu rāmjiem, mēs iesakām pilnībā renovēt visu hermētiķi. Pastāv varbūtība, ka arī esošais, vecākais un neskartais hermētiķis drīzumā var sākt bojāties. Tādēļ ar minimālu piepūli var iegūt optimālu rezultātu. 

J. Man ir stiklojuma šuve, taču es nezinu, kāda tehnoloģija ir izmantota. Vai es varu lietot jebkādu hermētiķi? 

A. Ja neesat pārliecināti par jūsu stiklojuma sistēmā izmantotā hermētiķa tipu, mēs stingri iesakām noņemt visu hermētiķi un ieklāt jaunu stiklojuma hermētiķi. Šādi jūs izvairīsieties no iespējamām vēlākām saderības problēmām. 

J. Kas ir sākotnējā saķere? 

A. Produkts ar sākotnējo saķeri jums sniedz iespēju pielīmēt smagu priekšmetu bez jebkāda papildu virsmas balsta (pie sienas, griestiem utt.). Sākotnējā saķere nenozīmē, ka pēc pilnas sacietēšanas jūs iegūsiet augstāku izturību. Šādas īpašības produkti bez sākotnējās saķeres ekvivalentu izturību iegūst pēc sacietēšanas. Sākotnējā saķere novērš problēmas, ar kādām jūs saskaraties, ja līmēšanas laikā noteiktiem priekšmetiem ir nepieciešams atbalsts. 

J. Es lietošu hibrīda produktu. Vai šis produkts satur šķīdinātājus? 

A. Neviens no hibrīda vai akrila saistvielu produktiem nesatur šķīdinātājus. 

J. Vai Bostik piedāvā ūdensizturīgu līmi? 

A. Bostik tirgū piedāvā līmju un saistvielu klāstu, kas atbilst visiem populārākajiem pielietojumiem, ar kuriem mēs saskaramies ikdienas darbā. Viena no mūsu produktu īpašībām ir ūdensizturība. Bostik ražo šķīdinātājus nesaturošu D4 klases ūdensizturīgu, īpaši spēcīgu poliuretāna līmi, kas piemērota plašam pielietojum lokam. 

J. Kādas tehnoloģijas Bostik lieto līmju ražošanā?  

A. Bostik ražo līmes uz hibrīda, šķīdinātāju, ūdens un poliuretāna bāzes. 

J. Vai saistviela vai līme ir ar universālu pielietojumu? 

A. Nē. Produktu pielietojums ir atkarīgs no pamatnes veida, pielietojuma un sagaidāmā galarezultāta. 

J. Kad ieteicams lietot ūdensizturīgu līmi? 

Ļoti bieži lietošanai telpās, un tad, ka nepieciešama pārkrāsošana, izmanto šķīdinātājus nesaturošas līmes. 

J. Kad ieteicams lietot hibrīda līmi?  

Šādu līmi iesakām lietot pielietojumiem ārpus telpām, kā arī pielietojumos, kuros nepieciešama augsta un izturīga elastība, kā arī plaša līmēšanas daudzveidība. Šos produktus bieži lieto kā “divi vienā” produktus (līmēšana un hermetizēšana). 

J. Kad ieteicams lietot līmi uz šķīdinātāju bāzes?  

A. Šīs līmes parasti ātri žūst un ātri sacietē. Ja elastība nav nepieciešama, līme uz šķīdinātāju bāzes nodrošina ideālu cenas/kvalitātes attiecību. 

J. Kad ieteicams lietot poliuretāna līmi?  

A. Dažām poliuretāna līmēm ir D4 ūdensizturības klases sertifikācija, kā arī tām ir putojošas īpašības. Tās ir ideāli piemērotas vispārējiem iekšdarbiem un laivu interjera izveidošanai. Piemērotas arī caurspīdīgā versijā. Bieži kā “divi vienā” produktus izmanto vispārīgajā būvniecībā un gatavo konstrukciju izgatavošanā. 

Cietkoksnes līmes 

J. Vai pirms jaunās līmes uzklāšanas man no grīdas jānoņem visa vecā līme? 

Jā. Pirms līmes uzklāšanas plāksnei jābūt bez netīrumiem, kā arī rūpīgi sagatavotai. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai jūs pārdodat arī mazākus iepakojumus? 

Jā. Bostik piedāvā produktu kārtridžos, kā arī galona tilpuma (3,8 litri) spaiņos. 

J. Cik daudz līmes nepieciešams mana darbam un pārklājamajai platībai? 

Patēriņš ir atkarīgs no grīdas seguma un uzstādīšanas veida. Vienmēr vadieties pēc produkta tehnisko datu lapas. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Ar ko atšķiras visas Bostik cietkoksnei paredzētās līmes? 

Dažāda aizsardzība pret mitruma tvaikiem, skaņas izolācijas īpašības, uzklāšanas ar ķelli vieglums, nav gaistošo organisko savienojumu, vienkārša notīrīšana, kā arī atšķirīgas polimēru ķīmijas tehnoloģijas. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai es varu līmi uzklāt uz vecās grīdas līmes? 

Nē. Plāksnei jābūt pilnīgi tīrai. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai šīs līmes sasaistīsies ar dažādiem mana betona pārklājumiem (mitruma ierobežošanas pārklājumi, hermētiķi, bitumens utt.)? 

Apstiprinātās pamatnes ir norādītas tehnisko datu lapā. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Kāda izmēra ķelle man jālieto? 

Ieteicamie ķeļļu izmēri atkarībā no koksnes veida un pielietojuma ir norādīti tehnisko datu lapā (TDL). Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Kāds var būt karkasa koksnes mitrums? 

A. Karkasam jābūt izveidotam no apstrādātas, sausas priedes koksnes ar maksimālo koksnes mitruma saturu līdz 18%. Koksnes mitruma procentuālo vērtību mēra ar koksnes mitruma mērītāju ar taustiem. 

J. Kāds ir karkasa maksimālais centru attālums?  

A. Karkasa centru attālumu nosaka paneļu ražotājs. Šo attālumu bieži var atrast mūsu tehnisko datu lapā. 

J. Kādos apstākļos es varu paneļus pielīmēt? 

A. Veicot paneļu pielīmēšanu, minimālajai temperatūrai jābūt 5 °C, bet maksimālā temperatūra nedrīkst pārsniegt 30 °C. Būtisku ietekmi rada arī relatīvais gaisa mitrums. Šim nolūkam jālieto rasas punkta tabula. Līmēšanas laikā nedrīkst būt lietus/nokrišņi. 

J. Vai ir jāveic karkasa un paneļu priekšapstrāde? 

A. Jā. Sistēma sastāv no 4 soļiem: 

- Koka vai alumīnija karkasa priekšapstrāde (melnas krāsas grunts); 

- Paneļa pielīmējamās puses priekšapstrāde (caurspīdīga grunts); 

- Divpusējās pašlīmeņojošās putu lentes izvietošana uz stiprinājumiem un distanceriem; 

- BOSTIK H975 PANELTACK HM uzklāšana.  

J. Vai es varu iepriekš uzklāt grunti? 

A. Vislabāko adhēziju iegūst, ja paneļu faktiskā pielīmēšana tiek veikta paredzētajā laika intervālā. Ja grunts tiks uzklāta iepriekš, uzklātais grunts slānis līdz paneļu pielīmēšanai jāuztur tīrā un sausā stāvoklī. 

J. Vai es varu uz uzklātā grunts slāņa uzklāt papildu grunts slāni? 

A. Nē. Tas nav atļauts. Ja uz uzklātā grunts slāņa uzklāj svaigu grunts slāni, pastāv ļoti liela atdalīšanās varbūtība. 

J. Vai es varu paneļus pielīmēt pie horizontāla karkasa? 

A. Paneļu pielīmēšana pie horizontāla karkasa nav atļauta. Paneļu aizmugurē jānodrošina vismaz 20 mm nepārtraukts gaisa dobums, bet paneļu sistēmas apakšdaļā un augšdaļā atkarībā no paneļu veida jāizveido atveres ar izmēru 50 cm2/m1 vai 100 cm2/m1. Turklāt Bostik paneļu pielīmēšanas sistēmas biezums ir 3 mm, un horizontālām detālām izveidosies drenāža, kurā uzkrāsies ūdens slodze, kas noslēgumā sabojās līmi un tās izturības īpašības. 

J. Kāds ir laika ierobežojums, kurā jāveic paneļu pielīmēšana? 

A. BOSTIK H975 PANELTACK HM līmes pieļaujamais izstrādes laiks ir 10 minūtes. 

J. Vai pēc pielīmēšanas paneļiem jānodrošina mehānisks atbalsts? 

Divpusējā pašlīmējošā līmlente nodrošina sākotnējo adhēziju. Noslēguma adhēzijas sasniegšanai nepieciešams noteikts laiks. Tādēļ mehāniska atbalstīšana nav nepieciešama.  

J. Vai es varu paneļus pielīmēt kā griestu paneļus? 

A. Paneļus var pielīmēt kā fasādes un griestu paneļus. Jāņem vērā tas, ka karkasam jābūt uzstādītam perpendikulāri fasādei, bet karkasa centru savstarpējam attālumam vienmēr jābūt 0,7 no fasādes centru attāluma.  

J. Kas ir pasīvā ugunsaizsardzība? 

A. Pasīvā ugunsaizsardzība ir iebūvēta konstrukcijā un nodrošina sienu un grīdu stabilitāti, kā arī ēku sadala zonās ar pārvaldāma riska nodalījumiem. Šīs zonas ir paredzētas, lai ierobežotu uguns attīstīšanos un izplatīšanos, un ļautu ēkas iemītniekiem pamest telpas, kā arī nodrošinātu aizsardzību ugunsdzēsējiem. Šādu aizsardzību var nodrošināt ar materiāliem, no kuriem būvē ēku, vai arī ugunsdrošības uzlabošanas materiālus iestrādāt vēlāk. 

J. Kāda ir atšķirība starp aktīvo un pasīvu ugunsaizsardzību? 

A. Aktīvā ugunsaizsardzība nodrošina uguns dzēšanas pasākumus. Pasīvā ugunsaizsardzība palīdz ierobežot uguns izplatīšanos vai nepieļauj sākotnējo aizdegšanos. 

J. Kāda ir starpība starp reakciju uz uguni un ugunsizturību? 

A. Reakcija uz uguni ir parametrs, kurš norāda speciālu materiālu spēju veicināt degšanu, taču ugunsizturība norāda sistēmas vai produktu spēju pretoties uguns iekļūšanai sistēmā vai produktos, kā arī ugunsgrēka laikā nepieļaut temperatūras paaugstināšanas starp ugunij pakļauto un nepakļauto pusi. Reakciju uz uguni testē saskaņā ar standartu EN 13501-1, bet ugunsizturību testē saskaņā ar standartu EN 13501-2. Bostik Fire Protect sērijas pamatuzdevums ir ugunsizturības nodrošināšana. 

J. Vai mūsu produkti ir apstiprināti ugunsaizsardzības pielietojumiem? 

A. Bostik Fire Protect sērijas produkti ir testēti saskaņā ar Eiropas normām EN 1366-3, EN 1366-4 un klasificēti saskaņā ar EN 13501-2. 

J. Vai Bostik Fire Protect sērijas produkti ir testēti arī saskaņā ar standartu EN 13501-1 “Reakcija uz uguni”? 

A. Jā. Lielākā daļa produktu, kurus mēs testējām, atbilst B klasei (minimāla degšana un ļoti zema uguns pastiprināšana, tomēr tie var uzliesmot). 

J. Kādus ugunsaizsardzības risinājumus piedāvā Bostik? 

A. Bostik piedāvā risinājumus lineāro šuvju un spraugu blīvēšanai un šķērsojumu blīvēšanai. Bostik piedāvā dažādus produktus, piemēram, hermētiķus uz akrila, silikona un hibrīda bāzes, PU putas un produktus ar piebriestošām īpašībām, piemēram, cauruļu manšetes, aptīšanas līdzekļus un pārklājumus. 

J. Kas ir komunikāciju šķērsojuma blīvējumi? 

A. Komunikāciju šķērsojuma blīvējumi ir pasīvās ugunsaizsardzības sistēmas, kas paredzētas būvelementa vai nodalījuma (grīda vai griesti) ugunsizturības saglabāšanai vietās, kur to šķērso tādas komunikācijas, kā kabeļi, kabeļu kanāli vai caurules. 

J. Kā darbojas piebriestošie produkti? 

A. Piebriestošie produkti ugunsgrēka gadījumā izplešas un aizpilda jebkādas spraugas, šādi izveidojot uguns nodalījumu. Šī tipa ugunsaizsardzība neveic uguns dzēšanu, taču to ierobežo un nepieļauj tālāku izplatīšanos. 

J. Vai es varu ap caurulēm lietot uguni slāpējošās PU putas? 

A. Nē. Caurulēm un kabeļiem uguns apturēšanai jāizmanto piebriestošie produktu, jo tie testēti tieši šādam pielietojumam. Uguni slāpējošās putas parasti izmanto tikai šķērsojumu blīvēšanai vietās, kur tās nešķērso komunikācijas. Sienas un grīdas integritātes saglabāšanai ugunsgrēka gadījumā Bostik iesaka izmantot piebriestošas cauruļu manšetes vai lentes. 

J. Vai Bostik Fire Protect sērijas produktiem ir akustiskās izolācijas īpašības? 

A. Jā. Lielākajai daļai produktu ir veikta gaisā izplatītās skaņas izolācijas īpašību testēšana saskaņā ar standartu ISO 10140-2:2010. 

J. Es lietoju sanitāro hermētiķi, taču parādījās pelējums. Kā tas ir iespējams? 

A. Lai sanitāros elementus ilgtermiņā aizsargātu pret pelējuma veidošanos, izmanto pretpelējuma piedevas. Tomēr ilgstošos sliktas ventilācijas vai ziepju nosēdumu apstākļos var tikt ietekmētas pretpelējuma īpašības. Ja hermētiķis tiks tīrīts hloru saturošiem tīrīšanas līdzekļiem, pretpelējuma aizsardzība samazināsies daudz ātrāk. Ja pretpelējuma aizsardzība būs traucēta, pelējums sāks attīstīties pie 65% mitruma. Augstākā mitrumā tas attīstīties vēl ātrāk. Plašāka informācija ir pieejama dokumentā FactSheet FS014 “Hermētiķu pretpelējuma noturība". 

J. Es savu vannu nohermetizēju ar “premium” klases silikonu, taču tas saplaisāja. Kādēļ? 

A. Iespējams, ka savu vannu ar “premium” klases silikona hermētiķi hermetizējāt, kad tā bija tukša. Bostik vienmēr iesaka pirms hermetizēšanas vannu piepildīt ar ūdeni un tad uzklāt silikona hermētiķi. Visbiežāk deformēšanās notiek, kad vanna tiek piepildīta, jo starp vannu un sienu izvietotajam silikona hermētiķim tiek pielikta milzīga slodze, kuras rezultātā silikona hermētiķis sadalās. Tādēļ piepildiet vannu, veiciet hermetizēšanu ar silikona hermētiķi, ļaujiet tam sacietēt un tad iztukšojiet vannu. 

J. Es iegādājos silikona hermētiķi un to izmantoju savā tualetē, taču visas šuves zaudēja krāsu (nodzeltēja). Kādēļ? 

A. Mums ir aizdomas, ka izmantojāt neitrālo silikonu un ka jūsu tualetē nav loga. Neitrālas cietēšanas silikons var zaudēt krāsu, ja tam nebūs pieejams UV starojums. Parasti šāda parādība parādās ļoti lēni (pēc vairākiem gadiem) un netiek uzskatīta par kvalitātes problēmu. Ja vēlaties izvairīties no šādas krāsas dzeltēšanas, kā nākamo ieteicamo risinājumu mēs iesakām izmantot etiķskābi saturošu silikonu (ar skābu aromātu), kas ļaus izvairīties no dzeltēšanas. Etiķskābi saturošs silikons vietās bez pieejama UV starojuma nemainīs krāsu. 

J. Kādus rīkus vai papildu produktus Bostik iesaka lietot, lai pareizi apstrādātu silikona šuves? 

A. Bostik iesaka izmantot apstrādes līdzekli un lāpstiņu (koka vai plastmasas lāpstiņa). Bostik apstrādes līdzeklis nodrošina to, ka silikona hermētiķis nepielips pie apstrādes lāpstiņām vai blakus esošajām virsmām, kā arī nodrošinās pilnu saderību ar silikona hermētiķi. Tas nozīmē, ka, uzklājot silikonu, jūs būsiet droši, ka tas tiks uzklāts pilnībā un pilnībā aizpildīs jūsu šuvi. Ja Bostik apstrādes līdzeklis nejauši iekļūs spraugā starp silikona hermētiķi un pamatni, šajā vietā tiks zaudēta adhēzija. 

J. Vai, uzklājot silikonu, šuve vienmēr jāaplīmē? 

A. Ja jūs esat profesionāls uzklāšanas speciālists, iespējams, ka jūs var hermētiķi uzklāt gandrīz ideāli. Ja neesat pārliecināti par savām silikona uzklāšanas iemaņām, vai ļoti svarīgi ir citas virsmas nenotraipīt ar silikonu. Vislabākā rezultāta iegūšanai mēs iesakām šuvi aplīmēt ar līmlenti (līmlente jālieto īslaicīgi), nekavējoties ieklāt hermētiķi un apstrādāt ar savu lāpstiņu, noņemt lenti un veikt izlīdzināšanu (ļoti rūpīgi).  

J. Veikalā ir pieejami daudzi dažādi sanitārie hermētiķi. Kā lai es izvēlos īsto? 

A. Izvēle ir atkarīga no jūsu pielietojuma un vēlamā galarezultāta. Vai jūsu vannasistabā jāhermetizē traps vai loga rāmis? Ja svarīga ir pārkrāsojamība? Diemžēl nevaram sniegt viennozīmīgu atbildi. Lai veiktu pareizo izvēli, apmeklējiet mūsu mājaslapu www.Bostik.com vai piedalieties Bostik Akadēmijas rīkotajās apmācībās. 

J. Kāda ir neitrālā un etiķskābi saturošā silikona atšķirība?  

A. Etiķskābi saturošo silikonu jūs varat atpazīt pēc skābā aromāta, kas īsu laiku būs novērojams pēc izspiešanas no kārtridža. Neitrālajam silikonam ir ļoti minimāls aromāts.    

Silikons, kas satur etiķskābi, tumšās vietās nezaudēs krāsu, taču tam būs ierobežots adhēzijas spektrs (stikls, krāsots koks, emalja un keramika). 

Neitrālajam silikonam ir izcila adhēzija ar daudzām pamatnēm, tas nerada koroziju, tomēr UV starojuma trūkuma dēļ tas var zaudēt krāsu. 

J. Manam hibrīda hermētiķim ir sanitārais CE marķējums, taču ir radušas problēmas ar manas duškabīnes trapu. Kā tas ir iespējams? 

A. Hibrīda produktus var testēt un sertificēt saskaņā ar augstāko iespējamu sanitāro CE marķējumu (EN 15651-3: S XS1). Tomēr hibrīda hermētiķi nav piemēroti ilgstošai ūdens ietekmei. CE marķējums nosaka tikai prasības baktēriju vairošanās uz hermētiķiem pakāpei, nevis to piemērotībai. Šādam pielietojumam vispiemērotākie ir pretpelējuma silikoni. 

J. Ko nozīmē uzraksts uz mana hermētiķa kārtridža “EN15651-3:S XS1”? 

A. EN15651-3:S XS1 ir tā sauktais produkta sanitārā pielietojuma marķējums. Šo produktu var lietot sanitārajā vidē, un tas neatkarīgās testēšanas iestādēs ir testēts saskaņā ar Eiropas harmonizēto testu metodēm. No 2014. gada jūlija (arī šobrīd) Eiropas Savienībā visiem hermētiķiem jābūt CE marķējumam, turpretī līmēm CE sertifikācija nav vajadzīga. EN15651-3:S XS1 ir augstākais tirgū pieejamais CE marķējums. 

Mīkstie grīdu segumi 

J. Vai es varu cietkoksnei paredzēto līmi izmantot vinila grīdas seguma pielīmēšanai? 

Nē. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai mīkstā seguma līme izveido mitruma tvaiku barjeru? 

Nē. Bostik piedāvā speciālus produktus, kas izstrādāti mitruma un tvaika barjeru izveidošanai. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai es to varu lietot virs esošā vinila grīdas seguma? 

Jā. Balstoties uz nozares pieredzi, ja nav padziļinājumu un piesārņojuma, optimālu apstākļu nodrošināšanai jūs varat savstarpēji salīmēt ne vairāk kā 2 slāņus.  Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai uzstādīšana jāveic mitrā veidā, vai arī jāievēro nogaidīšanas laiks? 

Jāievēro nogaidīšanas laiks. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Kas ir šīs līmes RH% mitrums?  

Relatīvā mitruma (RH%) parametrus nosaka ASTM un Eiropas standarti. Šis parametrs dažādām līmēm ir atšķirīgs - tas parasti ir 85%-95% RH. (Dažos izņēmuma gadījumos ir pieļaujams 99% RH.) Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Kāda virsmas sagatavošana man jāveic pirms līmes uzklāšanas? 

Grīdas sagatavošanā ievērojiet grīdas sagatavošanas ASTM vai aktuālā standarta prasības. Pamatnei jābūt bez putekļiem un krāsas, eļļas pēdām, cietējošām vai atbrīvojošām vielām, bez hermētiķiem vai esošajām līmēm. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Kāda izmēra ķelle man jālieto? 

Ķeļļu izmēri un patēriņš ir norādīts tehnisko datu lapā. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Kāds ir līmes izstrādes laiks?  

PSA līmei visbiežāk izmanto sausās ieklāšanas metodi. Līmes izstrādes laiks pirms saķeres un lipīguma zaudēšanas ir laiks līdz brīdim, kad līmei būs tik sausa, ka tai varēs pieskarties. Seguma ieklājējam segum jāieklāj līdz šim brīdim. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

Flīžu produkti 

J. Cik ilgi flīžu līmēm jāsacietē, lai es varētu aizpildīt šuves? 

Šis laiks ir atkarīgs no flīžu veida, uzstādīšanas vietas, pamatnes veida un izmantotās flīžu līmes. Konkrēta produkta rekomendācijas un specifikācija ir norādīta tā tehnisko datu lapā.  

Cik daudz ūdens vajag, ja es vēlos sajaukt nepilnu maisu? 

Lūdzu, vadieties pēc sajaukšanas norādēm, kas norādītas uz maisa un tehnisko datu lapā. Zonām, kurām plānojat izmantot nepilnu maisu, atbilstoši uz maisa vai tehnisko datu lapā sniegtajām norādēm nosveriet pulveri un nomēriet ūdens daudzumu. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Kā vislabāk izvēlēties manam darbam piemērotāko flīžu līmi? 

Piemērotākā flīžu līme jāizvēlas atkarībā no flīžu tipa, paredzētās uzstādīšanas vietas un pamatnes tipa. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai tai ir jābūt modificētai vai nemodificētai? 

Atkarībā no pamatnes un flīžu tipa. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai flīžu līme veido saķeri ar dažādām pamatnēm? 

Konkrētas apstiprinātās pamatnes ir norādītas tehnisko datu lapā. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Kāda izmēra ķelle man jālieto? 

Ķelles izmērs ir atkarīgs no flīžu izmēra un uzstādīšanas vietas. Konkrētas norādes ir sniegtas produkta tehnisko datu lapā.  

 

Šuves 

J. Kā es varu noņemt flīžu līmes pārpalikumus? 

Lūdzu, vadieties pēc Bostik flīžu līmes pārpalikumu noņemšanas norādēm. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Vai man jāhermetizē flīžu šuves? Kas man jālieto?  

Flīžu uz cementa bāzes šuvju aizpildīšanai var izmantot jebkuru būvmateriālu veikalā nopērkamu hermetizēšanas līdzekli. Uretāna flīžu šuvju aizpildīšanas līdzekļiem jālieto hermētiķis uz ūdens bāzes. Papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

J. Kādas ir iespējamās manu flīžu šuvju piepildīšanas līdzekļa toņa variācijas?    

Krāsas toņa izmaiņas rada sākotnējam maisījumam pievienotā ūdens daudzums, pārāk liels izmantotā ūdens daudzums flīžu noslaucīšanai / tīrīšana veikta pārāk ātri. Ja rodas papildu jautājumu gadījumā konkrētu produktu ieteikumu saņemšanai, lūdzu, sazinieties ar savu tehnisko pārstāvi. 

Vairāk par Bostik Akadēmiju

Top