Prekės ženklai ir šalys

DUK

K. Turiu natūralaus akmens pagrindą, kurį reikia sandarinti. Ką naudoti? 

A. Daugelyje produktų yra alyvos arba plastifikatorių, kurie prasiskverbia į akytus pagrindus, pvz., natūralų akmenį. Naudojant šiuos produktus aplink sandariklį atsiras tamsus kraštas, užterštumas. Šio užterštumo neįmanoma pašalinti ar pakeisti. Kad išvengtumėte užteršimo ir turėtumėte galimybę užsandarinti natūralų akmenį, rekomenduojame naudoti Bostik S955 SEAL'N'FLEX NON-STAINING, Bostik S960 SILICONE NON-STAINING arba Bostik H750 SEAL'N'BOND PREMIUM. Daugiau informacijos rasite informaciniame lape FS012 Paviršių tinkamumas ir pirminis apdorojimas. 

K. Ar prieš sandarinimą reikia naudoti gruntą? 

A. Jį rekomenduojama naudoti beveik visais atvejais, ypač kai susiduriama su porėtais pagrindais. Daugiau informacijos rasite informaciniame lape FS012 Paviršių tinkamumas ir pirminis apdorojimas. 

K. Koks yra teisingas siūlių hermetiko matmuo? 

A. Teisingas siūlių hermetiko matmuo iki 10 mm yra 1 prie 1 (pvz., 5 mm pločio ir 5 mm gylio).Jei jūsų siūlės plotis yra platesnis nei 10 mm, galite lengvai apskaičiuoti teisingą matmenį naudodami šiuos skaičiavimus:

Teisingas gylis = siūlės plotis mm / 3 + 6 mm (pvz., siūlės plotis 21 mm / 3 + 6 mm = 13 mm gylis). 

Bostik siūlo kelis skirtingų technologijų gaminius, kurių siūlomas siūlės plotis gali būti ne didesnis kaip 40 mm. Patvarus siūlių hermetikas priklauso nuo gretimų pastato elementų judėjimo ir tinkamo atraminio strypo naudojimo. Daugiau informacijos rasite informaciniame lape FS008 "Siūlių matmenys". 

K. Ką reiškia deformacinė siūlė? 

A. Statybinė siūlė, kuri eksploatavimo metu plečiasi ir susispaudžia, absorbuodama natūralų pastato ir (arba) sienos judėjimą (dilataciją). 

K. Ką reiškia jungiamoji siūlė? 

A. Estetinio pobūdžio statybinių medžiagų sandūros. Sujungimai aplink lubas, laiptus, karkasus, grindjuostes ir kt. 

K. Ką reiškia konstrukcinė siūlė? 

A. Siūlės, kurios turi surišti ir absorbuoti judėjimą tarp įvairių statybinių medžiagų, pavyzdžiui, lakštinių medžiagų, konteinerių konstrukcijų, sunkvežimių ir priekabų ir t. t., taip pat bendroje statyboje (surenkamojoje).   

K. Ką reiškia įstiklinimo siūlė? 

A. Siūlės, kuriomis vienas arba daugiau izoliacinių stiklų sandarinami su įvairiais rėmais ir paviršiais, pvz., gruntuoto ir dažyto medžio, aliuminio ir (arba) plastiko rėmais ir pan. Šie sandarikliai turėtų būti elastingi, pavyzdžiui, silikoniniai, poliuretaniniai arba hibridiniai hermetikai. Svarbiausia, kad juos būtų galima dažyti ir jie būtų atsparūs UV spinduliams. 

K. Kokių tipų pagrindo strypų galima įsigyti, kad būtų užtikrintas geras, tvirtas ir patvarus sandarinimas? 

A. Galimi dviejų tipų atraminiai strypai. Vienas iš jų yra PE (polietileno) gaminys, turintis uždarą ląstelių struktūrą, ir PU (poliuretano) gaminys, turintis atvirą ląstelių struktūrą. 

K. Kada patariame naudoti atraminius strypus? 

Apskritai atraminius strypus patariama naudoti siekiant sukurti teisingus sujungimo matmenis konstrukcinėje sandūroje, dažnai plėtimosi ar jungiamosiose siūlėse. PE (polietileno) kokybė su uždarų ląstelių struktūra rekomenduojama tose jungtyse, kuriose tikimasi didelės mechaninės apkrovos (dažnai horizontaliose pėsčiųjų takų ar sandėlių ir pan. jungtyse). PU (poliuretano) kokybė su atviros struktūros ląstelėmis dažnai rekomenduojama ten, kur mechaninis apkrovimas yra mažiau svarbus, pavyzdžiui, fasadų deformacinėse siūlėse. 

K. Kas yra užuolaidinė siena? 

A. Užuolaidinė siena - tai nelaikantysis fasadas arba pertvara tarp pastato išorės ir vidaus. Kadangi užuolaidinė siena nėra laikančioji, ją galima statyti iš lengvų medžiagų, pavyzdžiui, stiklo ar lakštinės medžiagos, todėl ji mažiau sveria. 

K. Ar galima dažyti silikoninius sandariklius? 

A. Ne, dažai nelimpa prie silikoninio sandariklio. Jei po užtepimo sandariklį reikia nudažyti, stiklinimo ir fasadų sandūrose labai rekomenduojame naudoti "Bostik H775 GLASS'N'SEAL PREMIUM PAINTABLE". Daugiau informacijos rasite informaciniame lapelyje FS006 "Sandariklių ir dažų tolerancija". 

K. Nudažiau akrilinį hermetiką, bet jis įtrūksta per patį vidurį visose siūlėse? 

A. Tai pasikartojantis, kartkartėmis pasitaikantis sudėtingas atvejis. Priežastis, kodėl šis reiškinys atsiranda, yra ta, kad kietėjimo metu akrilo jungtis susitraukia dėl vandens, kuris yra visų akrilo formulių dalis, išgaravimo. Jei akrilinę jungtį nudažysite per greitai, visiškas siūlės susitraukimas dar nebus baigtas, o dažai nebus pakankamai lankstūs, kad atlaikytų šią deformaciją, todėl dažai įtrūks. Jei atidžiai įsižiūrėsite, sandariklis nėra įtrūkęs, tik dažai. 

K. Aš nudažiau hibridinį hermetiką ir mano tirpiklio pagrindu pagaminti dažai nedžiūsta? 

A. Naudojant dažymui skirtus hibridus, reikia žinoti, kad tirpiklių pagrindu pagaminti (sintetiniai) dažai gali ilgiau džiūti. Bostik H775 GLASS'N'SEAL PREMIUM PAINTABLE yra unikali hibridinių produktų grupės formulė, kurią galima dažyti sintetiniais ir vandens pagrindo dažais. 

K. Ar yra hermetikų, kuriuos galima dažyti iš karto, jei noriu tęsti dažymą tą pačią dieną? 

A. Taip, jis yra mūsų asortimente, tai "Bostik A980 INSTANTLY PAINTABLE". Tai unikali formulė, vienintelis akrilinis hermetikas, kurį iš tikrųjų galima iš karto dažyti. 

K. Ką tik tapau naujuoju  pastatyto namo savininku ir namo sienose bei lubose atsirado įvairiausių įtrūkimų ir skylių? 

A. Tam galite naudoti mūsų "Bostik A930" EASY FILLER PRO. Ypač lengvas užpildas, kuris nesitraukia, pagamintas akrilo pagrindu, todėl jį galima dažyti visais įmanomais dažais. 

K.  Kiek laiko turi praeiti, kad galėčiau dažyti ant akrilinio hermetiko? 

A. Standartiniai akriliniai sandarikliai neturi standartinio kietėjimo laiko, jis priklauso nuo tokių kintamųjų kaip oro drėgmė, temperatūra, pagrindo drėgnumas ir siūlės matmenys. Blogiausiu atveju tai gali užtrukti iki kelių dienų. Apskritai Jei esate aplinkoje, kurioje yra įprasti kintamieji, rekomenduojame prieš dažant akrilinį hermetiką numatyti 24 valandas. 

K. Ar visi dažai yra suderinami su "Bostik" akriliniais hermetikais? 

A. Deja, negalime išbandyti visų gaminamų dažų ir jų savybių ant mūsu akrilinių hermetikų. Jei ant jūsų gaminio pakuotės yra "Bostik UCA" logotipas, vadinasi, turite kokybišką "Bostik" gaminį, kurio suderinamumas su dažų gamybos pramone yra išbandytas, tačiau visada atlikite savo bandymą, kad būtumėte garantuotas. 

K. Ar galiu lauke naudoti akrilinius hermetikus? 

A. Nepaisant to, kad akrilinis hermetikas yra vandens pagrindo, beveik visus akrilinius hermetikus galite naudoti lauke, tačiau jie tinka tik tada, kai numatote ilgą sausą laikotarpį, nes kitaip hermetikas šiek tiek ištirps lyjant lietui. Jei norite to išvengti, galite naudoti mūsų "Bostik A750 EXTERIOR ACRYLIC", šis akrilinis hermetikas yra aukštos kokybės, kuris po užtepimo yra atsparus lietui. 

K. Ar galiu stiklinimui naudoti akrilinį sandariklį? 

A. Ne, deja, tai neįmanoma, nes akriliniai sandarikliai neturi tokios pat judėjimo galimybės kaip stiklinimo sandariklis (elastingas sandariklis). Todėl akriliniai sandarikliai niekada nėra sertifikuojami CE ženklu, skirtu įstiklinimui (CE EN 15651-2). 

K. Kiek elastingas ar lankstus yra akrilinis hermetikas? 

A. Akrilinis sandariklis yra plastiškai elastingas sandariklis, kurio didžiausia judėjimo geba yra 12,5 %. Tai reiškia, kad aukštos kokybės akrilinis sandariklis gali nuolat absorbuoti iki 12,5 % judesio. Jei sandūros judėjimo pajėgumas didesnis, akrilinis hermetikas vėliau plyš, tačiau tai gali užtrukti kelis mėnesius, kol tai taps matoma. Tokiu atveju geriau naudoti hibridinį hermetiką, kai būtinas didesnis judėjimo pajėgumas ir dažymo galimybė. 

K. Ką reiškia pasyvusis namas? 

A. Pasyvusis namas - tai Dr. Wolfgango Feisto ir Bo Adamsono sukurtas pastatų standartas. Pasyvusis namas yra  energetiškai neutralus ar energiškai efektyvus. Pasyvusis namas yra išties energiškai efektyvus, patogus ir kartu įperkamas. Pasyvusis namas gali sutaupyti iki 90 % energijos patalpoms šildyti ir (arba) vėsinti, palyginti su tipiniu pastatu, ir 75 %, palyginti su vidutiniu nauju pastatu 

K. Ką reiškia sandarumas? 

A. Visi pastato elementai atitinka teisės aktų reikalavimus. Taip pat pasyviųjų namų ir energetiškai neutralių pastatų pastatų elementai. Siekiant palaikyti komfortišką patalpų klimatą (šiltą ir (arba) vėsų), svarbiausia yra užtikrinti, kad šis patalpų klimatas negalėtų ištrūkti į lauką. Priešingu atveju patalpų mikroklimatui palaikyti turėsime sunaudoti daug energijos. Energijos naudojimas nėra palankus aplinkai. Todėl pirmas prioritetas - uždaryti visas jungtis tarp visų pastato elementų ir padaryti jas sandarias. Kitaip tariant, užsandarinti visas įmanomas išorinio pastato apvalkalo jungtis taip, kad iš pradžių įvesta energija ir (arba) šiluma būtų galima mėgautis kuo ilgiau. 

K. Kaip matuojamas pastato sandarumas? 

A. Oro sandarumas matuojamas naudojant “ventiliatoriaus durų” testą. Didelis ventiliatorius įstatomas į priekines duris, visiškai jas užsandarinant, ir sukuriamas slėgio skirtumas (50 Pa) tarp namo vidaus ir išorės. Pradėjus šį bandymą galima nustatyti oro nuostolių rezultatą. 

K. Kaip aptikti oro nuotėkius pastato išoriniame apvalkale? 

A. Oro nuotėkius išoriniame pastato apvalkale galima nustatyti naudojant "ventiliatoriaus durų" bandymus, termografinius tyrimus ir ultragarsinius bandymus. Dūmų bandymas gali būti sprendimas, kaip atlikti orlaidžių bandymus. Atliekant termografinius bandymus, sukuriamas ekranas, kuriame raudonos spalvos sritys rodo, kur išeina energija / šiluma, o mėlynos spalvos sritys - kur oro sandarumas yra geras. Atliekant ultragarsinį bandymą, prietaisas skleidžia aukšto dažnio garsą ir, kai tikrinama sumontuota pastato dalis (pvz., durų ar langų rėmai) ir jungtyje yra oro nuotėkis, prietaisas skleidžia garsą, jei ne - viskas gerai ir komponentas yra sandarus. 

K. Ar "Bostik" asortimente yra gaminių, tinkamų sandarioms konstrukcijoms? 

A"Bostik" gamina daugybę gaminių, kurie ypatingai tinka naudoti sandariuose projektuose. Be gerai žinomų "Bostik" klijų, sandariklių ir poliuretano putų, "Bostik" taip pat tiekia suspaudimo juostas ir plėveles. Kitaip tariant, tai vieno langelio principu veikianti parduotuvė, kurioje rasite visus klausimus ar sprendimus, susijusius su hermetiškumu. 

K. Perskaičiau sD-Value, ką tai reiškia? 

A. sD vertė yra oro nepralaidumo storio sluoksnio, taigi ir pasipriešinimo oro masės pernešimui per medžiagą, ekvivalentas, o pranešimas pateikiamas m (metrais). 

K. Kalbant apie sD vertę, dažnai pastebiu μ vertę, kas tai? 

A. μ vertė yra garų difuzijos pasipriešinimas, t. y. medžiagos pasipriešinimas garų perdavimui. Norint apskaičiuoti sD vertę, mums reikia μ vertės, todėl šias dvi vertes perskaitysite atsižvelgdami viena į kitą. 

K. Kas yra lambda reikšmė? 

A. Lambda reikšmė rodoma kaip λ reikšmė. Lambda vertė rodo medžiagos šilumos laidumą. Ji išreiškiama W/mK. Kuo didesnė vertė, tuo geriau praleidžiama šiluma ir tuo mažiau medžiaga izoliuoja. 

K. Naudojau jūsų PU putas, bet produktas tiesiog iškrenta iš siūlės, kurią noriu užpildyti? 

A.Tai tikriausiai lemia nepalankios aplinkybės. Dėl drėgmės trūkumo (labai mažo oro drėgnumo) putos kietėja neefektyviai, o galutinės savybės yra prastos. Todėl visada iš anksto sudrėkinkite paviršių / sandūrą augalų purkštuvu, naudokite "Bostik PU" putas ir po jų panaudojimo dar kartą sudrėkinkite. 

K. Turiu PU putų skardinę, kai ji aktyvuojama, PU putos neišsiskiria? 

A. Tokiu atveju PU putų skardinė buvo laikoma gulimoje padėtyje, todėl skardinėje esančios kietosios medžiagos užkimšo vožtuvą ir aktyvuoti nebeįmanoma. Kad išvengtumėte užstrigusių vožtuvų, skardines visada laikykite vertikalioje padėtyje nuo +5 °C iki +25 °C temperatūroje. Nebandykite aktyvuoti vožtuvo bandydami atidarydami vožtuvą vinimis, atsuktuvais ir t. t. Atneškite savo skardinę atgal platintojui ir paprašykite veikiančio pakaitalo. 

K. Naudojau pistoleto klasės PU putas, bet po valandos ir puodelio kavos mano pistoletas nebeveikė tinkamai 

A. Paprastai nieko neatsitiktų, jei atidėtumėte skardinę su pritvirtintu pistoletu, įtariame, kad po naudojimo pistoleto galas nebuvo išvalytas PU putų valikliu. Dėl to PU putų likučiai sukietėja ir iš dalies arba visiškai užkemša pistoletą. 

K. Ar galima dažyti PU putas? 

A. Taip, PU putų dažymas galimas, daugiausia naudojamas aukštų sistemų lubose, kur jungtys apdailinamos PU putomis. 

K. Ar PU putos atsparios UV spinduliams? 

A. Ne, poliuretano putos yra labai mažai atsparios UV spinduliams. Jei PU putos ilgesnį laiką veikiamos UV spindulių, jos pagelsta ir tampa labai trapios. Todėl PU putos visada naudojamos už statybinių medžiagų, pavyzdžiui, medinių dailylenčių, šalia langų ir durų. 

K. Aš perskaičiau ant savo PU putų kanistro B3, ką tai man sako? 

A. Poliuretano putos skirstomos į degumo klases, kurių kiekviena pasižymi savita reakcija į ugnį. 

            B1- Sunkiai užsiliepsnojančios / ugniai atsparios  

            B2- Normaliai degi 

            B3- Degi 

K. Žinau, kad mano sandarikliai atitinka CE ženklinimą, tačiau ant PU putų balionėlio to nematau? 

A. Tiesa, ant kanistro (kol kas) nėra CE ženklo. Apie tai diskutuojama jau kurį laiką, tačiau iki šiol tai nėra privaloma. 

K. Kas yra rankinės putos? 

A. “Rankinės putos” reiškia, kad PU putų balionėlis turi būti aktyvuojamas rankomis. Tai reiškia, kad reikia pasukti pridedamą aplikatorių ant skardinės, gerai pakratyti ir aktyvuoti rankiniu būdu. Taip pat galima įsigyti ir pistoletą, kai aplikatorius pakeičiamas pistoletu, o skardinė aktyvuojama sumontuotu PU putų pistoletu. 

K. Ar galiu pakartotinai naudoti rankinių putų talpyklą? 

A. Būtent toks yra rankinių putų apribojimas. Rankinių putų skardinė po aktyvavimo negali būti naudojama pakartotinai, todėl visa skardinę turėsite išnaudoti iš karto. Naudojant pistoletą, skardinę galima naudoti pakartotinai, nes skardinė ir pistoletas lieka po slėgiu ir PU putų kietėjimas negali prasidėti. 

K. Kaip išvalyti ant grindų iškritusias poliuretano putas? 

A. Naudodami "Bostik PU Cleaner" galite lengvai išvalyti grindis ir pašalinti šviežias PU putas. Jei PU putos yra šviežios, valiklis lengvai jas ištirpina. 

K. Šiandien savo statybinių prekių parduotuvės lentynoje pastebėjau vandens pagrindu pagamintas putas, ar galiu jas naudoti toms pačioms reikmėms kaip ir tradicines poliuretano putas? 

A. Teisingai, "Bostik" taip pat gamina akrilines putas. Tačiau jų savybės neturi nieko bendro su poliuretano putomis, nes putų sudėtyje yra ne poliuretano, o akrilo. Akrilines putas galima naudoti tik patalpų viduje, pavyzdžiui, vidaus durims, lubų sujungimui, sienų apdailai ir pan. Gaminį galima iš karto pertvarkyti, o išdžiūvus jį taip pat galima dažyti daugeliu dažų, kaip esate įpratę su akriliniais sandarikliais. Tačiau supraskite, tai nėra PU putos, todėl jų negalima lyginti su tradicinėmis PU putomis. 

Paviršiaus paruošimo produktai 

K. Kiek švarus turi būti pagrindas prieš tepant klijus? 

Ant grindų neturi būti dėmių, alyvos, riebalų, purvo ar kitų teršalų. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar galiu SLC (savaime išsilyginantis skiedinys) pilti ant kiliminės dangos, seno vinilo, esamų medinių grindų, plytelių ir pan.? 

"Bostik" rekomenduoja plyteles kaip patvirtintą pagrindą, jei esamas pagrindas yra švarus, gerai sukibęs ir be jokių teršalų. Kiti pagrindai nerekomenduojami. Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijos. 

K. Ar prieš klojant SLC ant pagrindo reikia uždėti metalines juosteles? 

Priklauso nuo pagrindo, "Bostik" reikalavo, kad viensluoksnei fanerai būtų naudojamos metalinės lentjuostės. Geros būklės betoninėms plokštėms, tinkamai paruoštoms mūsų gaminiams priimti, metalinių lentjuosčių nereikia. Kilus papildomiems klausimams, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar reikia gruntuoti prieš naudojant SLC?  Ar reikėtų jį skiesti, ar gruntuoti taip, kaip yra, naudojant pilnos koncentracijos gruntą? 

Taip, gruntas yra būtinas ir reikalingas, kad ateityje būtų išvengta pažeidimų. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar tarp SLC aplikacijų turiu gruntuoti? 

Taip, tarp SLC sluoksnių reikia užtepti grunto sluoksnį. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų.

K. Ar galiu maišyti produktą pagal pojutį? 

Ne, kiekvienas gaminys kuriamas atsižvelgiant į gaminio savybes. Vandens poreikį ir maišymo instrukcijas rasite konkretaus gaminio TDS. Kilus papildomiems klausimams, dėl konkretaus gaminio rekomendacijų kreipkitės į vietinį techninį atstovą. 

K. Kiek laiko turėčiau maišyti? Ar produktui nustatytas laukimo laikas? 

Visada maišykite medžiagą tol, kol joje neliks gumuliukų ir kol ji taps vientisa. Sumaišius nereikia laukti. Maišymo instrukcijas rasite konkretaus gaminio TDS. Kilus papildomiems klausimams, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar galiu įpilti daugiau vandens, jei jis atrodo tirštas arba reikia padidinti srautą? 

Ne, kiekvienas gaminys kuriamas atsižvelgiant į gaminio savybes. Vandens poreikį ir maišymo instrukcijas rasite konkretaus gaminio TDS. Kilus papildomiems klausimams, dėl konkretaus gaminio rekomendacijų kreipkitės į vietinį techninį atstovą. 

K. Ar galiu vienu metu maišyti kelis maišelius? 

Taip, jokių problemų. Informaciją apie "Bostik" patvirtintus rekomenduojamus maišymo būdus rasite gaminio TDS. 

K. Ar galiu sumaišyti dalį maišelio? 

Ne. Labai svarbu naudoti tinkamą vandens kiekį, kad kiekvienas produktas veiktų idealiai. 

K. Man reikia gaminio, kuris gali užsandarinti ir klijuoti praktiškai viską? 

A. "Bostik" savo galutiniams naudotojams siūlo daug įvairių bendrosios paskirties gaminių. Bostik pataria įsigyti Bostik H750 SEAL'N'BOND PREMIUM - nepaliekantį dėmių aukščiausios kokybės universalų hibridinį sandariklį ir klijus. 

K. Ar galiu naudoti įprastą sandarinimo ir klijavimo produktą ant natūralaus akmens? Tai nenurodyta ant kartridžo? 

A. Naudojant standartinį sandarinimo ir klijavimo produktą ant natūralaus akmens kyla spalvos pasikeitimo rizika. Taip atsitinka dėl produktuose esančių plastifikatorių, kurie migruoja į porėtą natūralų akmenį ir pakraščiuose, kur sandariklis jungiasi su natūraliu akmeniu, pakeičia spalvą (atrodo kaip riebalų dėmė). Tačiau yra specialių "Bostik" asortimente esančių produktų, kurie specialiai tinka šiam taikymui. 

K. Ar bendros paskirties produktas tinka visiems pagrindams? 

A. Ant įvairių paviršių tinka bendrosios paskirties produktai, išskyrus PE, PP, PC, PMMA, PTFE, minkštus plastikus, neopreną ir bituminius pagrindus. Jei nesate tikri, visada patikrinkite "Bostik" techninių duomenų lapą. 

K. Ar visi bendrosios paskirties produktai užtikrina pradinį sukibimą klijuojant? 

A. Pradinio sukibimo gaminiai yra labai specializuoti gaminiai, specialiai sukurti sunkiems daiktams klijuoti prie sienos ar lubų be jokio tvirtinimo. "Bostik" gaminiai suteikia pradinį sukibimą tik tuo atveju, jei tai nurodyta ant pakuotės. Visais kitais atvejais patariame trumpam palaikyti objektą (valandą), po to pasireiškia galutinės sukibimo savybės, bendrosios paskirties produktai visiškai sukietėja (2/3 mm per 24 val.). 

K. Nusipirkau gaminį iš "Bostik", bet jis labai sunkiai išspaudžiamas? 

A. Taip gali būti dėl to, kad nupjovėte kartu su kasete pateikto antgalį neteisingai. Mažos antgalio angos lemia sunkų išspaudimą. Jei teisingai nupjausite standartinį antgalį, gaminys bus išspaudžiamas daug geriau ir be problemų. Kad mūsų gaminių naudojimas nekeltų problemų, rekomenduojame, kad antgalio anga būtų ne mažesnė kaip 6 mm. 

K. Naudojau "Bostik H550" grindjuostėms prie sienų klijuoti ir ant viršaus užsandarinti, ar galiu jį nudažyti? 

A. Taip, galite, mūsų bendrosios paskirties gaminį "Bostik H550" galima dažyti vandens pagrindo dažais ir 2C dažais. Naudojant tirpiklių pagrindu pagamintus dažus, gali užtrukti džiūvimas, todėl visada išbandykite. 

K. Kokius dažus galima naudoti su "Bostik" bendrosios paskirties produktais? 

A. Visus "Bostik" bendrosios paskirties gaminius galima dažyti vandens pagrindo dažais ir 2C dažais, sienų dažais ir lakais. 

K. Kuriuos "Bostik" bendrosios paskirties produktus galima naudoti bituminiams stogams dengti? 

A. Tiesą sakant, nė vieno, "Bostik" siūlo tam skirtus specializuotus stogo dangos gaminius. 

K. Ar galiu šiais GP produktais sutvarkyti lataką? 

A. Iš esmės tai būtų įmanoma, tačiau "Bostik" čia taip pat siūlo specializuotus gaminius pagal mūsų "Roofing" koncepciją. 

K. Užsandarinau plastikinius langus, o dabar stiklas įtrūkęs? 

A Tai greičiausiai susiję su PMMA-PLEXIGLASS arba POLIKARBONATINIU stiklu. Jei taip, jūsų stiklo įtrūkimas vadinamas įtempių įtrūkimu, įtempių įtrūkimas - tai plastmasinių medžiagų, kurių paviršiaus įtempimas yra labai mažas, paviršiaus įtempimas. Ant tokio tipo plastiko naudokite tik grynus neutralius silikoninius sandariklius be mineralinių plastifikatorių, mūsų atveju "Bostik S780 GLASS'N'SEAL PREMIUM" 

K. Atsirado įtrūkimas ant akrilo / pleksiglaso tai įvyko praėjus kelioms savaitėms po to, kai jis buvo padengtas hermetiku. 

A. PMMA-PLEXIGLASS arba POLIKARBONATINIS stiklas sukuria labai didelį judėjimo koeficientą, t. y. jei tai yra didelis stiklo lakštų paviršius, jie sukuria tokią tempimo jėgą, kad standesnis sandariklis negali sekti PMMA-PLEXIGLASS arba POLIKARBONATINIO stiklo, todėl galiausiai gali atsirasti įtrūkimų. 

K. Ar galiu naudoti jūsų stiklinimo produktus viengubam ir izoliaciniam stiklui? 

 A. "Bostik" siūlo platų stiklinimo gaminių asortimentą, skirtą bet kokiems stiklinimo būdams, viengubam ir monumentaliam stiklinimui ir, žinoma, izoliaciniam stiklui. 

K. Jei naudoju jūsų hibridinį stiklinimo produktą, jis prilimpa prie mano įrankių. 

A. Mūsų hibridinį gaminį labai lengva klijuoti ir naudoti su įrankiais, tačiau jums reikia "Bostik Finishing Soap" muilo, kad hibridas nepriliptų prie jūsų įrankių ir medžiagų.   

K. Turiu apdailinti paminklinį stiklą, ar "Bostik" turi tam skirtą stiklinimo sandariklį? 

A. Taip, "Bostik" tikrai turi, tai Bostik S950 GLASS 'N' SEAL PUTTY PREMIUM (silikonų technologija) arba Bostik H950 GLASS 'N' SEAL PUTTY PREMIUM (hibridų technologija), nes Bostik S950 negalima perdažyti, o H950 galima. 

K. Turiu stoglangį, ar galiu jį apdailinti standartiniu stiklinimo hermetiku? 

A. Stoglangis tikriausiai yra iš PMMA-PLEXIGLASS arba POLIKARBONATO stiklo. Taigi, čia taip pat naudokite tik šio tipo plastikui skirtą "Bostik S780 GLASS'N'SEAL PREMIUM". 

K. Kokių siūlės matmenų reikia laikytis stiklinant langą? 

A. Standartiškai langų rėmai pristatomi su stiklu, kurio sandūros matmuo yra maždaug 4x4 milimetrų, jis gali skirtis priklausomai nuo stiklo plokštės profilio dydžio, todėl naudojant dideles stiklinimo sistemas siūlės matmenys gali būti didesni. visada naudokite PE kamerų juostą, kuri veikia kaip atraminis strypas, įdėkite ją tinkamame 4-6 milimetrų gylyje. Gerai išklausinėkite savo stiklo tiekėją, ką jis rekomenduoja, kad galėtumėte pasikliauti galima garantija. 

K. Ar galima sandarinti jungiamąsias siūles naudojant stiklinimo sandariklį? 

A. Taip, tikrai galite, nes stiklinimo sandarikliai yra elastingi aukštos kokybės sandarikliai, pasižymintys puikiu atsparumu UV spinduliams. Taip pat žinokite, kad silikoninių sandariklių negalima perdažyti, o hibridinius ir poliuretaninius - galima. 

K. Ar galima iš dalies atnaujinti siūles, ar turiu visiškai išvalyti ir iš naujo užsandarinti langą? 

A. Taip, galite, tik pašalinkite visus sugedusius sandariklius iki sveikų ir nepažeistų sandarinimo siūlių, tada uždėkite naują sandarinimo jungtį. Tačiau primygtinai patariame atnaujinti visą sandariklį dar dirbant su langų rėmais. Yra tikimybė, kad ir ant dabartinės, senesnės ir nepažeistos sandarinimo siūlės per trumpą laiką atsiras pažeidimų. Šiek tiek daugiau pastangų, bet gausite optimalų rezultatą. 

K. Dabar turiu stiklinimo jungtį ir nežinau, kokia tai technologija, ar galiu viską naudoti? 

A. Jei nesate tikri, kokios rūšies sandariklis buvo naudojamas jūsų įstiklinimo sistemai, primygtinai rekomenduojame išimti visą sandarinimo jungtį ir ją padengti nauju įstiklinimo sandarikliu. Tai padės vėliau išvengti suderinamumo problemų. 

K. Kas yra pradinis sukibimas? 

A. Gaminys su pradiniu sukibimu suteikia galimybę be jokios papildomos atramos priklijuoti sunkų daiktą prie paviršiaus (sienos, lubų ir pan.). Pradinis sukibimas nereiškia , kad po visiško sukietėjimo turėsite didesnį stiprumą, gali būti, kad produktai be pradinio sukibimo po sukietėjimo įgauna lygiavertį galutinį tempimą. Pradinis sukibimas išsprendžia problemą, jei neįmanoma klijuoti tam tikrų objektų be jokios atramos 

K. Turiu hibridinių klijų,ar šiame produkte yra tirpiklių? 

A. Nė viename iš mūsų hibridinių ar akrilinių klijų nėra tirpiklių. 

K. Ar Bostik siūlo vandeniui atsparių klijų? 

A. Bostik siūlo klijų asortimentą, kuriame yra sprendimų visiems bendriesiems poreikiams, su kuriais susiduriame kasdieniame darbe. Vienas iš jų - atsparumas vandeniui, Bostik gamina D4 vandeniui atsparius itin didelio stiprumo poliuretano klijus be tirpiklių, skirtus įvairioms reikmėms. 

K. Kokias technologijas Bostik naudoja klijams gaminti? 

A. Bostik siūlo hibridinius, tirpiklių, vandens ir poliuretano pagrindu pagaminti klijus. 

K. Ar klijai yra universalūs? 

A. Ne, tai priklauso nuo pagrindo, tada nuo naudojimo ir galiausiai nuo laukiamo galutinio rezultato. 

K. Kada rekomenduojama naudoti vandens pagrindu pagamintus klijus? 

A. Šie klijai dažnai naudojami patalpose ir kai reikia dažyti, be to, juose nėra tirpiklių. 

K. Kada rekomenduojama naudoti hibridinius klijus? 

A. Šie klijai dažnai naudojami lauke, pasižymi dideliu ir patvariu elastingumu bei labai plačiu klijų spektru. Taip pat dažnai naudojami kaip "2 in 1" produktai (klijavimas ir sandarinimas). 

K. Kada rekomenduojama naudoti tirpiklio pagrindu pagamintus klijus? 

A Šie klijai paprastai labai greitai džiūsta ir kietėja, taip pat juos rekomenduojame tada, kai nereikia elastingumo, be to, tirpiklio pagrindu pagaminti klijai užtikrina puikų kainos ir kokybės santykį. 

K. Kada rekomenduojama naudoti poliuretano klijus? 

A. Kai kurie poliuretaniniai klijai turi D4 atsparumo vandeniui sertifikatą ir formuoja putas. Puikiai tinka bendroms vidaus konstrukcijoms ir laivų interjerui, taip pat šie klijai gali būti skaidrūs.Dažnai naudojami bendrai statybose ir surenkamose konstrukcijose, taip pat dažnai pasitaiko kaip „2 in 1” produktai 

K. Ar prieš pradedant klijuoti naujuosius klijus reikia nuo grindų nuvalyti visus senus klijus? 

Taip, plokštė turi būti be teršalų ir gerai paruošta prieš pradedant klijų montavimą. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar parduodate mažesnius kiekius? 

Taip, "Bostik" siūlo kai kuriuos iš jų tiek kasetėse, tiek galono talpos kibiruose.  

K. Kiek klijų reikia mano darbui, kvadratiniam metrui padengti? 

Atsižvelgdami į grindų dangos tipą ir įrengimo būdą, visada vadovaukitės gaminio TDS. Jei turite papildomų klausimų, dėl konkretaus gaminio rekomendacijų kreipkitės į vietinį techninį atstovą. 

K. Kuo skiriasi visi "Bostik" kietmedžio klijai? 

Skirtinga apsauga nuo drėgmės garų, garso mažinimas, lengvumas glaistyti, nėra lakiųjų organinių junginių, lengvas valymas ir skirtingos polimerų cheminės sudėtys. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar galima montuoti ant senų klijų ir grindų klijų? 

Ne, plokštės turi būti be teršalų. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar šie klijai sukibs su įvairiomis betono dangomis? (drėgmės barjerai, sandarikliai, pjaustymas ir t. t.) 

Patvirtinti paviršiai nurodyti techninių duomenų lape. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą, kad jis pateiktų konkretaus gaminio rekomendacijas. 

K. Kokio dydžio menteles naudoti? 

Rekomenduojami mentelių dydžiai nurodyti techninių duomenų lape (TDS), atsižvelgiant į medienos rūšį ir naudojimo būdą. Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Kiek procentų medienos drėgmės gali būti karkase? 

A. Karkasas turi būti sudarytas iš išlaikytos, išdžiovintos pušies medienos, kurios drėgnumas ne didesnis kaip 18 %. Medienos drėgmės procentą galima išmatuoti medienos drėgmės matuokliu su smeigėmis. 

K. Koks yra didžiausias karkaso vidurio atstumas?  

A. Karkaso vidurio atstumus nurodo plokštės gamintojas ir dažnai juos galima rasti mūsų techninių duomenų lape. 

K. Kokiomis aplinkybėmis galiu klijuoti plokštes? 

A. Klijuodami plokštes, naudojame minimalią 5 °C ir maksimalią 30 °C temperatūrą, taip pat svarbų vaidmenį atlieka santykinė oro drėgmė. Tam galima rasti rasos taško lentelę. Neturėtų būti lietaus ir (arba) kritulių. 

K. Ar reikia iš anksto apdoroti karkasą ir plokštes? 

A. Taip, sistemą sudaro 4 etapai; 

        - Pirminis karkaso, medžio arba aliuminio apdorojimas (juodos spalvos gruntas) 

        - pirminis plokštės lipniosios pusės apdorojimas (skaidrus gruntas) 

        - Dvipusės lipnios putplasčio juostos tvirtinimui ir tarpinės uždėjimas 

        - Užtepkite BOSTIK H975 PANELTACK HM 

K. Ar galiu prieš tai užtepti gruntą? 

A. Iš esmės geriausias sukibimas pasiekiamas, jei plokštės klijuojamos per nustatytą laiką. Tačiau jei gruntas tepamas iš anksto, užteptas grunto sluoksnis turi būti švarus ir sausas iki plokščių klijavimo. 

K. Ar galiu užtepti papildomą grunto sluoksnį ant jau užtepto grunto sluoksnio? 

A. Ne, tai draudžiama. Jei šviežias grunto sluoksnis dedamas ant jau užtepto grunto sluoksnio, yra labai didelė tikimybė, kad jis atsilups. 

K. Ar galiu klijuoti plokštes ant horizontalaus karkaso? 

A. Plokščių klijuoti ant horizontalaus karkaso neleidžiama, plokščių gale visada turi būti ne mažesnė kaip 20 mm ištisinė oro ertmė, o plokščių sistemos apačioje ir viršuje - ne mažesnės kaip 50 cm2/m1 arba 100 cm2/m1 vėdinimo angos, priklausomai nuo plokščių tipo. Be to, "Bostik" plokščių klijavimo sistema galiausiai yra 3 mm storio, todėl ant horizontalių detalių, kuriose gali kauptis vandens apkrova ir galiausiai pažeisti klijus bei jų patvarias savybes, būtų suformuotas drenažas. 

K. Į kokį laiko tarpą reikia atsižvelgti klijuojant plokštę? 

A. Klijų BOSTIK H975 PANELTACK HM atviras laikas yra 10 minučių. 

K. Ar po priklijavimo plokštes reikia papildomai mechaniškai sutvirtinti? 

Dvipusė lipni putplasčio juosta užtikrina 1-ąjį sukibimą ir suteikia klijams laiko pasiekti galutinį stiprumą. Todėl mechaninė atrama nebūtina. 

K. Ar galiu klijuoti plokštes kaip lubų plokštes? 

A. Plokštės gali būti klijuojamos kaip fasado ir lubų plokštės, tačiau reikia nepamiršti, kad karkasas montuojamas statmenai fasadui ir kad atstumas nuo karkaso centro iki centro visada yra x 0,70 atstumo nuo fasado centro iki centro. 

K. Kas yra pasyvioji priešgaisrinė apsauga (PPA)? 

A. Pasyvioji priešgaisrinė apsauga yra integruota į konstrukciją, kad būtų užtikrintas stabilumas, ir į sienas bei grindis, kad pastatas būtų suskirstytas į valdomos rizikos zonas - skyrius. Šios zonos skirtos apriboti gaisro plitimą, kad gyventojai galėtų pabėgti, o ugniagesiai būtų apsaugoti. Tokią apsaugą užtikrina medžiagos, iš kurių pastatas pastatytas, arba jos pridedamos prie pastato, kad padidintų jo atsparumą ugniai. 

K. Kuo skiriasi aktyvioji ir pasyvioji priešgaisrinė apsauga? 

A. Aktyvioji priešgaisrinė apsauga imasi veiksmų gaisrui užgesinti. Pasyvioji priešgaisrinė apsauga padeda užkirsti kelią gaisro plitimui arba išvengti pirminio užsidegimo. 

K. Kuo skiriasi reakcija į ugnį ir atsparumas ugniai? 

A. Reaguojant į ugnį vertinamos konkrečios medžiagos, kurios prisideda prie gaisro, o atsparumas ugniai - sistemos ar gaminių gebėjimas atsispirti prasiskverbimui per sistemą ar gaminius ir išvengti temperatūros kilimo tarp veikiamos ir neveikiamos pusės visiškai išsivysčiusio gaisro atveju. Reakcija į ugnį bandoma pagal standartą EN 13501-1, o atsparumas ugniai - pagal standartą EN 13501-2. "Bostik Fire Protect" asortimente daugiausia dėmesio skiriama atsparumui ugniai. 

K. Ar mūsų gaminiai yra patvirtinti priešgaisrinei apsaugai? 

A. "Bostik Fire Protect" serijos gaminiai išbandyti pagal Europos normas EN 1366-3 ir EN 1366-4 ir klasifikuojami pagal EN 13501-2. 

K. Ar "Bostik Fire Protect" serijos gaminiai taip pat išbandyti pagal EN 13501-1 Reakcija į ugnį? 

A. Taip, dauguma mūsų išbandytų gaminių priskiriami B degumo klasei (mažai kuro ir labai mažas gaisro plitimas, tačiau jie gali sukelti pliūpsnį). 

K. Kokius sprendimus "Bostik" siūlo priešgaisrinės apsaugos srityje? 

A. "Bostik" siūlo linijinių sandūrų ir tarpų sandarinimo bei skverbimosi sandarinimo sprendimus. "Bostik" siūlo įvairius gaminius, pavyzdžiui, akrilo, silikono ir hibridinius sandariklius, poliuretano putas ir produktus, pasižyminčius ugniai atspariomis savybėmis, pavyzdžiui, vamzdžių apvadus ir apvalkalus bei dangas. 

K. Kas yra techninių angų hermetikai? 

A. Techninių angų hermetikai - tai pasyviosios priešgaisrinės apsaugos sistemos, skirtos išlaikyti pastato elemento ar sekcijos (sienos ar grindų) atsparumą ugniai, kai per juos eina tokios komunikacijos kaip kabeliai, kabelių loviai ar vamzdžiai. 

K. Kaip veikia ugniai atsparūs gaminiai? 

A. Ugniai atsparūs produktai yra skirti išsiplėsti ir užpildyti bet kokius tarpelius, kad kilus gaisrui būtų galima atstatyti patalpą. Ši priešgaisrinės apsaugos rūšis neužgesina gaisro, bet jį sulaiko ir neleidžia gaisrui išplisti. 

K. Ar galima naudoti ugniai atsparias poliuretano putas aplink vamzdžius? 

A. Ne, vamzdžiai ir kabeliai turi būti izoliuoti nuo ugnies naudojant dūmų nepraleidžiančius gaminius, kurie yra išbandyti šiam konkrečiam naudojimui. Ugniai atsparios poliuretano putos paprastai naudojamos tik sandarinant angas, kuriose nėra jokių laidų, vamzdžių ir pan. 

K. Ar "Bostik Fire Protect" asortimento gaminiai pasižymi akustinėmis savybėmis? 

A. Taip, daugumos gaminių garso izoliacija buvo išbandyta pagal ISO 10140-2:2010. 

K. Nors naudojau sanitarinį hermetiką, vis tiek atsirado pelėsis. Kaip tai įmanoma? 

A. Sanitarinių sandariklių apsaugai, kad ilgą laiką nesidaugintų pelėsis, naudojami nuo pelėsių apsaugantys priedai. Tačiau jei vėdinimas prastas arba ant sandariklio sandūros ilgą laiką lieka muilo likučių, priešpelėsinės savybės gali sutrikti. Be to, valant hermetiką chloridų pagrindu pagamintais valikliais, apsauga neigiamai paveikiama dar greičiau. Paveikus apsaugą nuo pelėsių, grybeliai gali vystytis jau esant 65 % drėgnumui, o esant didesniam drėgnumui auga dar greičiau. Daugiau informacijos rasite informaciniame lape FS014 Sandariklių atsparumas grybeliams. 

K. Aš užsandarinau vonią aukščiausios kokybės silikonais ir jie įtrūko? 

A. Tikriausiai užsandarinote savo vonią silikoniniu hermetiku, kai ji buvo tuščia. "Bostik" visada rekomenduoja prieš sandarinant vonią užpildyti ir tik tada tepti silikoninį hermetiką. Taip yra todėl, kad pripildžius vonią visada atsiranda deformacija, kuri tarp vonios ir sienos sukelia didžiulį silikoninio sandariklio įtempimą, todėl silikoninis sandariklis plyšta. Taigi pripildykite vonią, užpildykite silikoniniu hermetiku, leiskite jam sukietėti ir išleiskite vandenį. 

K. Nusipirkau silikoninį hermetiką ir užtepiau jį savo tualete, tačiau dabar visos jungtys keičia spalvą (geltonuoja)? 

A. Įtariame, kad naudojote neutralų silikoną ir jūsų tualete nėra lango. Tokiu atveju neutralaus kietėjimo silikoninis hermetikas gali išblukti, taip atsitinka dėl nepakankamo UV spindulių poveikio. Paprastai šis reiškinys pasireiškia labai palaipsniui (net per daugelį metų) ir nėra laikomas problema ar nusiskundimu. Jei norite to išvengti ateityje, jūsų išeitis - įsigyti acetoksinį(rūgštaus kvapo) silikoną, kad išvengtumėte pageltimo, Acetoksiniai silikonai nėra jautrūs spalvos pasikeitimui tose vietose, kur trūksta UV spindulių poveikio. 

K. Kokius įrankius ar papildomus gaminius "Bostik" rekomenduoja naudoti norint tinkamai uždėti ir užbaigti silikoninę siūlę? 

A. "Bostik" rekomenduoja naudoti išlyginamąįį purškalą ir menteles (medines arba plastikines). "Bostik" išlyginamasis purškalas užtikrina, kad silikoninis hermetikas nepriliptų prie apdailos mentelių ar gretimų paviršių, ir garantuoja visišką suderinamumą su silikoniniu hermetiku. Atsižvelgdami į tai, tepdami silikoninį hermetiką įsitikinkite, kad jis gerai ir visiškai užpildė jūsų siūlę. Jei "Bostik" išlyginamasis purškalas netyčia pateks tarp silikoninio hermetiko ir pagrindo, šioje vietoja gali būti prarastas sukibimas. 

K. Ar visada reikia lipnia juosta apklijuoti siūlę, tepant silikoną? 

A. Jei esate profesionalus  specialistas, tikriausiai galite beveik tobulai užtepti hermetiko siūlę be juostos. Tačiau jei nesate tikri dėl savo sugebėjimų, arba jei tikrai būtina, kad kitos vietos nebūtų paveiktos hermetiku, rekomenduojame užklijuoti sandūrą lipnia juosta (įsitikinkite, kad juosta naudojama tik trumpai) ir iš karto užtepti hermetiko, o baigdami nuimkite juostą ir dar kartą išlyginkite (labai kruopščiai) siūlę, kad rezultatas būtų kuo geresnis.  

K. Parduotuvėje yra daug skirtingų sanitarinių sandariklių, kaip teisingai pasirinkti? 

A. Tai priklauso nuo jūsų pritaikymo ir norimo galutinio rezultato. Ar jums reikia užsandarinti nutekėjimą, ar užsandarinti langą vonioje? Ar svarbu, kad būtų galima dažyti? Deja, vienareikšmiško atsakymo nėra. Apsilankykite pas mus adresu www.Bostik.com arba dalyvaukite viename iš mūsų mokymo kursų "Bostik" akademijoje, kad galėtumėte priimti teisingą sprendimą. 

K. Kuo skiriasi neutralus arba acetoksinis silikonas?  

A. Acetoksinį silikoną galite atpažinti pagal rūgštų kvapą, kuris netrukus išsiskiria išspaudžiant kasetę, neutralūs silikonai turi labai minimalų kvapo pojūtį.    

Acetoksinis silikonas nekeičia spalvos tamsiose vietose, tačiau jo sukibimo spektras yra ribotas (stiklas, dažyta mediena, emalis ir keramika). 

Neutralusis silikonas, pasižymi puikiu sukibimu su plataus spektro paviršiais, nesukelia korozijos, tačiau gali keisti spalvą tamsiose vietose dėl nepakankamo UV spindulių poveikio. 

K. Mano  hibridinis" sandariklis turi sanitarinį CE ženklą, tačiau turiu problemų dėl dušo nutekėjimo, kaip tai įmanoma? 

A. Hibridiniai gaminiai gali būti išbandyti ir sertifikuoti aukščiausiu įmanomu sanitariniu CE ženklu (EN 15651-3: S XS1). Tačiau hibridiniai sandarikliai netinka nuolatiniam ar ilgalaikiam vandens poveikiui. CE ženklu tik pasakoma apie bakterijų kultūros augimą ant sandariklių, bet ne apie jų pritaikomumą. Nuo grybelio apsaugantys silikonai yra geriausias sprendimas šiam taikymui. 

K. Ką reiškia EN15651-3:S XS1 užrašas, kuris pažymėtas ant mano kartridžo? 

A. EN15651-3:S XS1 - tai vadinamasis sanitarinio naudojimo CE ženklas, todėl šis gaminys gali būti naudojamas sanitarinėje aplinkoje ir yra išbandytas nepriklausomų bandymų institutų pagal Europos suderintus bandymų metodus. Nuo 2014 m. liepos mėn. ES privaloma visus sandariklius sertifikuoti CE ženklu, klijams (kol kas) CE sertifikavimas netaikomas. EN15651-3:S XS1 yra geriausias įmanomas CE ženklas rinkose. 

Minkštos grindų dangos 

K. Ar galiu vinilinei grindų dangai klijuoti naudoti kietmedžio grindų klijus? 

Ne, kitais klausimais kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar minkštųjų grindų klijai užtikrina drėgmės garų barjerą? 

Ne, "Bostik" turi specialių produktų, skirtų drėgmės ir garų barjerams. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą, kuris rekomenduos konkretų gaminį. 

K. Ar galiu tai naudoti ant esamų vinilinių grindų? 

Taip, remiantis pramonės asociacijos duomenimis, galima klijuoti ne daugiau kaip 2 sluoksnius, jei jie yra geros būklės, gerai surišti, švarūs, be įdubimų ir kitų teršalų. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar tai yra šlapio klojimo įrengimas, ar yra numatytas laukimo laikas? 

Reikalingas laukimo laikas. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą, kad jis pateiktų konkretaus gaminio rekomendacijas. 

K. Koks yra šių klijų drėgmės santykis RH%?  

Santykinės drėgmės (RH) % rodmenys nustatyti pagal ASTM ir Europos normas. Šie rodmenys skiriasi priklausomai nuo klijų; jie svyruoja nuo 85 iki 95 % RH. (Su tam tikromis išimtimis leidžiame, kad RH rodiklis būtų 99 %). Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Kokio tipo pagrindą reikia paruošti prieš naudojant klijus? 

Laikykitės ASTM arba galiojančio grindų paruošimo standarto; nuvalykite dulkes ir dažus, žymes, alyvą, kietėjimo ar atskyrimo medžiagas, sandariklius ar esamus klijus. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Kokio dydžio mentelių reikia? 

Glaistyklės dydžiai ir padengimo plotai pateikti techninių duomenų lape. Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą, kad jis pateiktų konkretaus gaminio rekomendacijas. 

K. Koks yra klijų veikimo laikas?   

Sauso klojimo būdas yra dažniausiai naudojamas PSA klijų montavimo būdas. Kai klijai yra sausi liečiant, darbo laikas - tai laikas, per kurį montuotojas turi pakloti grindų dangą į klijus, kol klijai taps mažiau efektyvūs sukibimo ir lipnumo požiūriu. Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

Plytelių produktai 

K. Kiek laiko plytelių klijų skiediniai turi kietėti prieš glaistant. 

Laikas priklauso nuo plytelių tipo, naudojimo vietos, pagrindo tipo ir naudojamo skiedinio tipo. Konkretaus gaminio rekomendacijas ir specifikacijas rasite TDS.   

K. Kiek reikia vandens, kaip sumaišyti mažiau nei pilną maišą? 

Žiūrėkite maišymo instrukcijas ant maišelių ir TDS. Tuo atveju, kai naudosite mažiau nei pilną maišą mišinio, pasverkite miltelius ir pamatuokite vandenį pagal maišų arba TDS instrukcijas. Kilus papildomiems klausimams, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus produkto rekomendacijų. 

K. Kaip išsirinkti geriausią plytelių klijų skiedinį? 

Tinkami plytelių klijai parenkami atsižvelgiant į plytelių tipą, jų naudojimo vietą ir pagrindo tipą. Jei turite papildomų klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar jis turėtų būti modifikuotas, ar nemodifikuotas? 

Rekomenduojama atsižvelgiant į pagrindo ir plytelių tipą. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Ar skiedinys sukibs su įvairiais pagrindais? 

Konkrečius patvirtintus pagrindus rasite TDS. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą dėl konkretaus gaminio rekomendacijų. 

K. Kokio dydžio menteles turėčiau naudoti? 

Glaistyklės dydis priklauso nuo plytelių dydžio ir vietos, kurioje jos klojamos. Konkrečių rekomendacijų ieškokite gaminio TDS.   

 

Skiediniai 

K. Kaip pašalinti apnašas? 

Žr. mūsų "Bostik" apnašų šalinimo liniją. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą, kuris rekomenduos konkretų gaminį. 

K. Ar reikia sandarinti plytelių glaistą? Ką galiu naudoti?   

Bet koks vietinėje namų statybos prekių parduotuvėje esantis hermetikas tiks cementinių plytelių pagrindo skiediniams. Uretaniniams skiediniams turi būti naudojamas vandens pagrindo hermetikas. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą, kad jis pateiktų konkretaus produkto rekomendaciją. 

K. Kodėl mano plytelių skiedinio spalva skiriasi?       

Spalvų skirtumai atsiranda dėl pradiniame mišinyje įpilto vandens kiekio, per didelio vandens kiekio, naudojamo plytelėms nuvalyti / per greitai po glaistymo ir t. t. Jei turite daugiau klausimų, kreipkitės į vietinį techninį atstovą, kad jis pateiktų konkretaus gaminio rekomendacijas. 

Top