Bostik around the world

Marki na świecie

Przygotowanie podłoża
z systemami Bostik

Ocena typu podłoża

Planując remont czy prace wykończeniowe na inwestycjach należy zwrócić szczególną uwagę na podłoże z jakim mamy do czynienia i na jakim będziemy pracować. Określenie typu podłoża to pierwszy etap jego przygotowania do dalszych prac. Na obiektach renowacyjno-inwestycyjnych często okazuje się, że posadzki powinny zostać naprawione ze względu na zauważone mikropęknięcia, które wpływają na spójność podłoża, dlatego zalecamy produkty serii RENO by sprostać takiemu wyzwaniu. Weryfikując to czy podłoże jest chłonne czy niechłonne pozwoli nam dobrać odpowiedni grunt z naszej serii GRIP, który wzmocni posadzkę i przygotuje nas do aplikacji mas samopoziomujących serii SL.

 

Sprawdzenie wilgotności podłoża

Odmienną sytuacją jest stwierdzenie wysokiej wilgotności podłoża poprzez odpowiedni test stosując specjalistyczną aparaturę CM lub przy wykorzystaniu urządzenia elektronicznego. W takiej sytuacji należy zastosować konkretny system by rozwiązać napotkaną trudność. Użycie bariery przeciw wilgoci HYTEC E336 XTREM bazującej na epoksydach, odetnie i zamknie nam wilgoć w podłożu nawet przy wartościach aż do 12%. Tą barierę należy połączyć ze specjalistycznym gruntem GRIP A936 XPRESS by wytworzyć mostek sczepny dla masy samopoziomującej np. SL C330 TRAFIC. Takie systemy to skuteczne rozwiązanie w walce z wilgocią.

Systemy Bostik

Istotnym punktem przy wyborze rozwiązania do przygotowania podłoża jest systemowość rozwiązań, dlatego produkty BOSTIK dedykowane do takich prac zostały tak skomponowane, by można było je łączyć w skuteczne systemy barier (HYTEC), rozwiązań naprawczych (RENO), gruntujących dyspersji (GRIP), wygładzających powierzchnie posadzki (SL), czy tworzących warstwę jastrychów (TECHNIS).

 

Polecane produkty Bostik

Bostik---HYTEC-E336-XTREM-RESIN-15.6kg.png
Bostik---HYTEC-E336-XTREM-RESIN-15.6kg.png
HYTEC E336 XTREM
  • Produkt
Żywica epoksydowa odcinająca wilgoć
Bostik---GRIP-A936-XPRESS-7kg.png
Bostik---GRIP-A936-XPRESS-7kg.png
GRIP A936 XPRESS
  • Produkt
Dyspersja akrylowa poprawiająca przyczepność podłoża, przeznaczona do gruntowania wszystkich powszechnie stosowanych powierzchni. Odpowiednia na ...
Bostik-SL-C330-TRAFIC-25kg.jpg
Bostik-SL-C330-TRAFIC-25kg.jpg
SL C330 TRAFIC
  • Produkt
Zaprawa samopoziomująca
Top