Marki i kraje

Zobacz, jak dzięki doświadczeniu, ambicji i innowacji staliśmy się światowym liderem w dziedzinie klejów.

Nasza historia jest pełna oryginalnych rozwiązań i innowacji, poczynając od produkcji wodoodpornego obuwia, po wprowadzenie na rynek pierwszego kleju do samoprzylepnego zapięcia w pieluszkach niemowlęcych.

Od 1889 roku opatentowaliśmy ponad 9 000 technologii, które obejmują wszystkie rozwiązania począwszy od masy BluTack, po specjalistyczne kleje stosowane w lotnictwie. Nasza historia pokazuje, jak niesamowicie się rozwinęliśmy - zaczynając od lokalnego producenta barwników, po objęcie roli globalnego lidera przemysłu.

Boston Blacking Company: Wspaniały początek

W 1889 roku powstała w Chelsea w stanie Massachusetts firma Boston Blacking Company, producent pigmentów i barwników do skóry dla branży obuwniczej. Firma rozwijała się w kilku krajach poprzez fuzje, przejęcia i rozwój organiczny . Pod koniec lat 20. XX wieku firma Boston Blacking Company działała w 12 krajach na trzech kontynentach i zatrudniała ponad 1000 chemików i techników. Na początku lat 40-tych XX wieku pod marką Bostik wprowadzono wiele produktów, a w latach 60-tych firma przyjęła nazwę marki.

​Dalszy rozwój

W 1980 roku firma Bostik została przejęta przez grupę Connecticut Emhart Corporation, która dziewięć lat później została kupiona przez Rozdzielono wtedy branżę narzędziową i chemiczną grupy, aby pozostawić firmę Bostik jako niezależny koncern.

W 1990 roku francuski koncern ropy naftowej i gazu Total nabył firmę Bostik i połączył z własnymi jednostkami dedykowanymi produktom klejącym. 

Bostik Findley

Totalfina i Elf Aquitaine łączą się tworząc TotalFinaElf, a następnie zmieniają nazwę na Total.  Dwa oddziały zajmujące się klejami - Bostik i Atofindley - zostały połączone tworząc firmę Bostik Findley SA. W 2004 r. nazwę zmieniono na Bostik SA.

Bostik Smart Adhesives

W 2013 roku firma Bostik odnowiła wizerunek marki, dodając nowy podpis „smart adhesives”oraz gekona, którego wybór inspirowany światem przyrody nawiązuje do naukowego podejścia firmy w dziedzinie klejów.

W 2015 r. Arkema, zajmująca pozycję światowego lidera w dziedzinie chemii specjalistycznej i materiałów o wysokiej wydajności, przejęła firmę Bostik.

​Od pionierskich butów wodoodpornych po wprowadzenie pierwszego elastycznego kleju stosowanego w artykułach higienicznych dla niemowląt, nasza historia jest pełna inteligentnych innowacji.

Od 1889 roku opatentowaliśmy ponad 9 000 technologii, które obejmują wszystkie rozwiązania począwszy od masy BluTack po specjalistyczne kleje stosowane w lotnictwie. Nasza historia pokazuje, jak niesamowicie się rozwinęliśmy - zaczynając od lokalnego producenta barwników po objęcie roli globalnego lidera przemysłu.

Top