Marki i kraje

Kleje rozpuszczalnikowe Bostik to produkty, które utwardzają się poprzez odparowanie lotnych rozpuszczalników (np. wody, alkoholu lub innego rozpuszczalnika). Klej ulega zagęszczeniu i przyjmuje postać suchej spoiny. Nasze produkty stanowią doskonałe rozwiązanie tam, gdzie liczy się precyzja i szybkość, a jednocześnie trwałość i siła wiązania. Kleje rozpuszczalnikowe to głównie kleje kontaktowe umożliwiające bezspoinowe łączenie elementów wykonanych z rozmaitych materiałów: począwszy od drewna, szkła i ceramiki przez tworzywa aż po tkaniny. 

Kleje rozpuszczalnikowe - co musisz wiedzieć? 

 

O czym warto wiedzieć, jeśli chcesz sięgnąć po klej rozpuszczalnikowy? Ważny jest czas otwartego schnięcia i czas docisku. Ten pierwszy czas (open time) jest niezbędny do częściowego odparowania rozpuszczalnika. Ten drugi (set time) powoduje wzrost parametrów wytrzymałościowych suchej masy, jaką jest klej. Im szybciej odparowują substancje lotne, tym większa jest szybkość sieciowania kleju. To z kolei zależy od przepuszczalności łączonych materiałów. Jeżeli materiał jest bardzo przepuszczalny, odpowiednia siła połączenia uzyskiwana jest w krótszym czasie. 

Szeroka oferta produktów Bostik

 

Kleje rozpuszczalnikowe ze względu na jednoskładnikową recepturę i łatwość użycia, mają szerokie zastosowanie. Wśród naszych produktów znajdziesz uniwersalne kleje rozpuszczalnikowe, które nadają się do każdej powierzchni. Jeśli interesują Cię inne grupy klejów lub uszczelniaczy,  nowoczesne technologie klejowe i rozsądne ceny, zapoznaj się z całą ofertą Bostik. Przygotowaliśmy m.in. kleje hybrydowe i kleje, dla których bazą jest dyspersja wodna.

Dowiedz się więcej

Top