Marki i kraje

W ofercie Bostik znajdują się rekomendowane kleje na bazie dyspersji wodnej. Kleje dyspersyjne są najbezpieczniejsze dla podłoża i użytkownika. Kleje wodne są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu, a jednocześnie zapewniają mocne i trwałe połączenie. Z uwagi na zawartość wody w produkcie należy pamiętać, aby przynajmniej jedna z powierzchni była porowata, umożliwiając odparowanie wody i tym samym wiązanie kleju. Powierzchnie porowate i powierzchnie, które przepuszczają parę (np. beton, bloczki gipsowe i tynki) umożliwiają lepszą wentylację spoin, co przekłada się na skuteczność odparowania wody. Warto zwrócić uwagę, że stosowanie klejów na bazie dyspersji wodnej ogranicza się do miejsc zabezpieczonych przed wodą i wilgocią. Klej wodny dyspersyjny wykorzystywany jest przede wszystkim do klejenia i montażu wykładzin winylowych (PVC i CV),  materiałów budowlanych, elementów wykończeniowych.

Oferta Bostik – niezawodny klej dyspersyjny 

 

Klej dyspersyjny – co to jest i do czego go używać?

 

Kleje dyspersyjne są mieszaniną spoiw organicznych. W jaki sposób zachodzą dyspersje wodne? Kiedy cząstki tworzyw sztucznych znajdujące się w wodzie, zostają naniesione na powierzchnię, następuje odparowanie cieczy i utworzenie powłoki ochronnej. W Bostik dostarczamy między innymi: 

  • uniwersalny klej dyspersyjny STIX A740 MULTI BEST do wykładzin, 
  • klej dyspersyjny STIX A930 MULTI FASER z włóknami,
  • uniwersalny środek gruntujący GRIP A500 MULTI, 
  • dyspersyjny klej akrylowy wodny (montażowy) Bostik Radical Tack, 
  • elektroprzewodzący klej dyspersyjny STIX A970 ELECTRO.

Nasze oferta to nie tylko kleje na bazie wody, lecz także kleje hybrydowe i produkty, w których wykorzystywane są nowoczesne technologie klejowe. Dzięki nim kleje wyróżniają się niezawodną przyczepnością i bezpieczeństwem użytkowania. Jeśli masz pytania dotyczące produktów, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Podpowiemy jakie kleje wybrać do konkretnych warunków pracy i w jaki sposób korzystać z tych środków.

Dowiedz się więcej

Top