Marki na świecie

Bostik na świecie

Bostik around the world

top

Kleje montażowe

Gama klejów montażowych firmy Bostik obejmuje wszechstronne, niszowe i złożone rozwiązania technologiczne. Ze względu na szeroki zakres branż korzystających z tych rozwiązań jest to obszar, w którym stale stosujemy naszą najbardziej zaawansowaną wiedzę z zakresu badań i rozwoju. Zawsze staramy się współpracować z producentami w zakresie nowych dziedzin przemysłu.

Kleje montażowy: zastosowanie

Bez względu na to, czy potrzebne są kleje do obróbki drewna, elektroniki, mebli biurowych, górnictwa chemicznego, zewnętrznych instalacji słonecznych, czy konserwacji, naprawy i remontu na dużą skalę, firma Bostik posiada rozwiązania odpowiednie dla wszystkich wspomnianych obszarów zastosowań. Zastosowania naszych produktów montażowych dotyczą także branży obuwniczej. 

Gama klejów montażowych firmy Bostik obejmuje oprócz klejów również środki smarne, grunty, akceleratory i inne zaawansowane związki chemiczne.

Nasze produkty cyjanoakrylowe to niezwykle wydajne kleje, które są dostępne również w niższej lepkości, co umożliwia lepsze wnikanie w powierzchnię oraz umożliwia w większym zakresie wypełnienie luk. Te innowacyjne produkty do klejenia i napraw oferują doskonałą przyczepność do wielu różnych materiałów, takich jak drewno, metale, tworzywa sztuczne, jak również podłoża gumowe, nitrylowe i neoprenowe. 

W ofercie Bostik znajdują się również produkty skracające czas utwardzania lub zwiększające wytrzymałość spoiny, które stanowią idealne rozwiązanie niezależnie od tego, czy chodzi o wykończenia mebli, montaż plastikowego elementu, czy też naprawę metalowych urządzeń na skalę przemysłową. 

Pozostałe popularne produkty montażowe obejmują kleje używane do powlekania, laminowania, spawania rur oraz aplikacji w branży filtrów. Doskonale sprawdzają się w aplikacjach domowych i hydraulice.

Inne zastosowania montażowe

  • Sprzęt AGD

  • Smartfony
  • Komputery
  • Telewizory
  • Urządzenia transportowe
  • Oświetlenie
  • Systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji
  • Okna
  • Drzwi

Technologie:

Kleje termotopliwe

Technologia klejów termotopliwych Bostik to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań w zakresie klejów montażowych. Począwszy od klejów wiecznie żywych, a skończywszy na polimerowych o wysokiej wytrzymałości, kleje aktywowane termicznie mogą połączyć się z praktycznie każdym podłożem i sprawdzą się w każdym zastosowaniu końcowym. 

Dostępne w formie wstęgi, taśmy lub folii są szczególnie popularne w przypadku powlekania i laminowania, a także jako produkt spajający w branży filtrów. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH KLEJACH TERMOTOPLIWYCH

Kleje rozpuszczalnikowe

Nasze tradycyjne kleje rozpuszczalnikowe zapewniają mocną spoinę dla różnych sektorów przemysłowych i różnych środowisk pracy oraz obejmują zróżnicowane rodzaje substancji chemicznych. 

Nasze produkty z rozpuszczalnikiem, dostępne zazwyczaj w płynnych recepturach, mogą być używane do zastosowań obejmujących mechanizm wewnętrzny drzwi i osprzęt izolacyjny do spawania rur, powlekania, laminowania, a także klejenia obuwia.

Kleje akrylowe

Wysoka wytrzymałość i niska emisja naszych klejów akrylowych sprawiła, że są one powszechnie stosowane w rozwiązaniach do montażu wykładzin, produkty na bazie akrylu wykorzystywane są również do produkcji tworzyw sztucznych i ich klejenia. 

Bez względu na to, czy chodzi o produkcję dużych znaków, wyświetlaczy czy łączenie rur PVC, rozwiązania na bazie wody są bardzo mocne i nadają się do niemal wszystkich rodzajów twardych tworzyw sztucznych. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH KLEJACH AKRYLOWYCH

Dowiedz się więcej Kleje montażowe

Dowiedz się więcej Kleje przemysłowy