Marki i kraje

Zabezpieczenie budynku przed wodą i wilgocią to jedna z kluczowych kwestii podczas realizacji każdej inwestycji budowlanej. Jednym z najnowszych produktów w ofercie Bostik jest BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K. Ta nowoczesna, bardzo efektywna, elastyczna i reaktywna masa do izolacji przeciw wodnej jest następcą Bostik Turbotec 2K+. Należy podkreślić, że jest to produkt posiadający wszystkie zalety poprzednika, ale opracowany na podstawie nowej receptury, dzięki czemu jest do 30% bardziej wydajny!

Preparat jest znakomitym rozwiązaniem hydroizolacyjnym do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, doskonale zabezpiecza ściany, podłogi oraz podziemne części budynków. Po utwardzeniu masa BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K staje się wodoszczelną, elastyczną powłoką, zdolną do mostkowania rys. Zapobiega karbonatyzacji betonu, nadaje się świetnie do renowacji starych powłok hydroizolacyjnych. Co ważne produkt nie zawiera bitumów ani rozpuszczalników, jest więc całkowicie bezpieczny dla użytkowników oraz środowiska. Największą zaletą tej masy hydroizolacyjnej jest bez wątpienia uniwersalność oraz mnogość potencjalnych obszarów zastosowań.

Aplikacja BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K jest bardzo prosta, produkt można nakładać pędzlem, szpachlą lub natryskowo. Preparat doskonale zabezpiecza przed wilgocią podłogi, ściany oraz wszystkie obszary mające bezpośredni kontakt z gruntem. Można go stosować także do uszczelniania podłoża pod płytkami, znakomicie sprawdzi się w kuchni, łazience czy pralni. BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K bardzo dobrze uszczelnia wszelkie elementy betonowe, cokoły, zbiorniki, a także piwnice. Warto podkreślić, że nasza masa hydroizolacyjna spełnia warunki klasy E w zakresie reakcji na ogień zgodnie z DIN EN 13501, co jest znaczącym atutem tego produktu z punktu widzenia bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

Hydroizolację wykonaną przy użyciu BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K można bez problemu szpachlować, malować i natryskiwać. Już po 2 godzinach od aplikacji warstwa jest odporna na deszcz, a po 16 godzinach można wejść na powierzchnię zabezpieczoną naszą masą. Dzięki odporności na starzenie i promieniowanie UV, produkt nie traci swoich właściwości hydroizolacyjnych nawet w przypadku szkodliwego działania czynników atmosferycznych. BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K jest również preparatem mrozoodpornym, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia zastosowania na zewnątrz budynku.

Podsumowując, BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K jest optymalnym rozwiązaniem w większości przypadków, gdzie wymagana jest hydroizolacja. Od uszczelnienia kompozytowego pod okładziną ceramiczną na balkonie, poprzez zabezpieczenie pomieszczeń wilgotnych, basenów, aż po piwnice. Można go zastosować jako uszczelniacz części budowli, które mają bezpośredni styk z gruntem, zapewniając trwałą i pewną ochronę przed wilgocią podziemną, wodą przesiąkającą niestojącą i stojącą, a także wodą napierającą, wodą rozpryskową i wilgocią z gleby na cokół ściany, oraz wodą kapilarną w ścianach, oraz pod nimi.

Jeżeli szukacie uniwersalnego i bardzo wydajnego rozwiązania hydroizolacyjnego to sięgnijcie po BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K.

Top