Dünya Çapında Bostik

Ana Markalar

Uygulamalar

İster büyük inşaat şirketleri olun, ister uzman usta isterse de evde kendin yap meraklıları olun, tüm kesimlerin ihtiyaçlarınızı karşılamak için formülasyonlar geliştirmekte uzmanız.

Ürünlerimiz, temel bohçalama ve saunalar ile seramik altı işlerinden çatı kaplamaya, zemin işlerine ve tünellere kadar, iç ve dış mekan su yalıtım uygulama alanlarının tamamını içermektedir. Kolayca uygulanan ve daima güvenle kullanılan su yalıtımı ürünlerimiz kereste, beton, tuğla, taş, metal ve çimento pano dahil olmak üzere gözenekli zeminlerin tamamını içerir.

Akıllı yenilikler

Güvenilir su yalıtımı ürünlerimiz iç ve dış mekan su yalıtımını ön planda tutmak için değişik teknolojilerde ürünler sunar. İç ve dış tarafta su geçirmezlik sağlamak için CemenTech serimiz, çatı ve temel kaplama ve tamiratları için bitüm ve poliüretan alternatifleri ile  AquaRoll serimiz ve SMP bazlı rulo ile sürülen AquaBlocker gibi tanınmış ürünlerimiz su yalıtımı çözümlerinde yapı ve inşaat endüstrisinde liderlik yapmaktadır. 

Sızdırmazlık ürün teknolojileri 

  • Çimento esaslı su yalıtımı: Çimento esaslı sızdırmazlık ürünlerimiz yüzme havuzlarında, bodrumlarda ve seramikten veya seramik esaslı alt yüzeylerden oluşan diğer iç ve dış mekan yapılarında çalışmak için idealdir.
  • Silil modifiye polimer (SMP): SMP’lerimiz asitsizdir ve çok geniş su yalıtım ihtiyaçlarnıı karşılamak için mükemmeldir. Sililli modifiye polimerlerimiz standart bir sızdırmazlık ürünü ile aynı çeşitlilikte alt yüzeylere yapışabilir ama çok daha yüksek bir yapışma
  • Bitümlü su yalıtımı: Bitümlü su yalıtım çözümlerimiz çoğu tuz çözeltisi, su, alkol ve seyreltik asitler ve alkalilere karşı mükemmel bir dirence sahiptir. Bu durum, onları, özellikle çatı kaplama malzemeleri gibi dış mekan uygulamalarında kullanılan malzemeler için su geçirmezlik bakımından mükemmel duruma getirmektedir. 
  • İç mekan su yalıtımı; su basınçlarına ve nem geçişine karşı koruma sağlamak için
  • Su yalıtımı ürünü gerektiren bir çok iç mekan uygulaması biçimi bulunmaktadır. İster büyük bir inşaat projesinin bir parçası olarak endüstriyel ölçekte bir iş ister evde kendin yap işlerinizin için basit bir şey olsun su yalıtımı ihtiyaçlarınızın tamamını kapsayan bir dizi teknoloji sunuyoruz.

İç mekan su yalıtımı ürünü: sızdırmazlık ürünü uygulamaları

Bostik’te bizler, güçlü, güvenli su geçirmezlik teknolojisinin yalnızca yüzme havuzları ve kimyasal depolama tankları gibi büyük endüstriyel tesisler için değil aynı zamanda bodrum rutubet yalıtımı gibi ev türü işler ve montaj işlemleri için de önemli olduğunu biliyoruz.

İç mekan için su yalıtımı ürünlerimiz su basıncını durdurmak ve herhangi bir göllenme veya sızıntı olmasını önlemek için en yüksek düzeyde kimya uzmanlığımız kullanılarak tasarlanır ve üretilir. Su yalıtımı ürünlerimiz aynı zamanda gözenekli zemin alt yüzeyleri -beton, tuğla ve taş gibi yüzeylerdin nemin yükselmesini durdurmak için de işe yarar.

Büyük hacimlerde su inşaat mekanınızda duvarınızın içinden zorla geçmeye çalıştığı zaman bir çok yüzme havuzu tesisatında sorunlar ortaya çıkar. Çimento esaslı çözümlerimiz ve akrilik sızdırmazlık formülasyonlarımız bu ‘pozitif su basıncının’ projelerinize zarar vermesini durdurmak için özel şekilde tasarlanmıştır. 

Ancak bir bodrum gibi toprak altı bir tesisatta çalışmanız durumunda ‘negatif su basıncını’ -suyun ve nemin ev mekanınıza girmesi süreci- durdurmayı amaçlayan bir çözüme ihtiyacınız olacaktır.

Su yalıtımı ürününüzü yalnızca negatif veya pozitif su basıncına karşı koruma sağlama ihtiyacı temelinde değil aynı zamanda bu su basıncının veya nem taşınmasının şiddetini göz önünde bulundurarak seçmeniz önemlidir. Sızdırmazlık ürününüzü uygulamadan önce Bostik ürünlerinin kullanımı hakkında tavsiyeye ihtiyacınız olması durumunda teknik destek ekibimiz ile iletişime geçin. 

Dış Mekanda Su Yalıtımı Sağlanması; nem hasarına ve genel bozulmaya karşı koruma sağlamak için

Dış mekan inşaat projenizin ölçeği veya amacı ne olursa olsun yapınızın su geçirmez yapılması, yapınızın uzun ömürlü ve sağlam olması bakımından büyük önemi vardır. Büyük köprü yapılarından ve yer altı tünellerinden bir binanın çatı kaplamasına kadar dış mekan inşaatınızın taleplerini karşılayan doğru su yalıtım ürününün seçilmesi önemli bir karardır. 

Bostik’te bizler, size projenizde yardımcı olan, açık uygulamalarda dış etkenlere maruz kalıp zamanla genellikle ortaya çıkan şekilde, içeriye nem girmesini ve bozulmayı önlemenize yardım eden çok çeşitli akıllı ürünler tasarlıyor ve üretiyoruz.

Dış mekan su yalıtımı ihtiyaçlarınız için optimum çözüm hakkında teknik destek almak istediğiniz takdirde mesleki danışmanlık almak için deneyimli ve bilgili teknik destek ekibimiz ile iletişim kurun.

Dış mekan için su yalıtım ürünü: sızdırmazlık ürünü uygulamaları

Bostik’te akıllı şekilde tasarlanan sızdırmazlık ürünü gamı çok çeşitli uygulamalar için formüle edilmektedir. Bu nedenle, ister bir sızıntıyı tamir ediyor isterse yeni bir binanın dışını su geçirmez yapıyor olun, kendi bireysel ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün bulacaksınız.

Temellerde veya tüneller ve köprü ayakları gibi zeminin altındaki işlerde çalışıyor olmanız halinde kurulumunuzu su girmesine karşı savunmak çok büyük öneme sahiptir.

Su yalıtımı teknolojilerimiz, tuğla ve briket işleri, genleşme ve inşaat derzleri için en üstün uygunluğu sağlamak amacı ile, çok çeşitli alt zeminlerde çalışacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Beton, kum, çimento, kereste, metal ve çimento pano, Bostik ürünleri ile hava koşullarına ve suya karşı güçlendirebileceğiniz malzemelerin yalnızca bazılarıdır.

Dış mekan uygulaması için tasarlanmış olan sızdırmazlık ürünlerimizin çoğu düşük modül katsayıya sahiptir ve bu yüzden çok iyi bükülme ve esneme düzeyleri sağlar. Ayrıca zaten ıslak olan yüzeylere yapışabilen akıllı çözümler veya havanın nemi ile kürlenen sızdırmazlık ürünleri üretiyoruz – bunlar özellikle yüzey tabakalarında işe yaramaktadır.

Çatı örtüleri, oluk sızdırmazlık ürünleri ve benzer uygulamalar için özel olan bazı ürünler çok üstün çökme direncine sahiptir ve 10 yıla kadar minimum ömür özelliğine sahiptir. Ayrıca, sızdırmazlık ürünlerimiz son derece dayanıklıdır, büzülmeyi ve koku çıkışını en aza indirir ve endişe etmeden üzeri boyanabilir. 

ÜRÜNLER

AQUABLOCKER2.jpg
AQUABLOCKER2.jpg
AQUABLOCKER
  • Product

Aqua Blocker® solventsiz, su katılmamış, bitüm içermeyen, kuruduktan sonra büzüşme ve çökme yapmayan ve DIN 18195’e göre binalarda kullanıma uygun ...

AQUAROLL-PU-MONO.jpg
AQUAROLL-PU-MONO.jpg
AQUAROLL PU MONO
  • Product

Bostik AquaRoll PU Mono, tek bileşenli, kullanıma hazır, sıvı olarak uygulanabilen, sürekli elastik yapısını koruyan, sadece pozitif taraftan ...

CEMENTECH-C2-EXTRA.jpg
CEMENTECH-C2-EXTRA.jpg
CEMENTECH C2 EXTRA
  • Product

Akrilik dispersiyonu ile birlikte, su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, çift ...

Daha Fazla Bilgi

Top