Markalar ve ülkeler

Boston Blacking Company: Müthiş bir başlangıç  

Ayakkabı endüstrisi için deri boyaları ve renklendiricileri üreticisi olan Boston Blacking Company 1889 yılında Massachusetts’te Chelsea’de kuruldu. Şirket, birleşmeler, satın almalar ve organik büyüme yolu ile bazı ülkelerde gelişti. 1920’lerin sonlarında Boston Blacking Company üç kıtada 12 ülkede kurulmuştu ve 1.000’in üzerinde kimyager ve teknisyen istihdam ediyordu. 1940’lar başlarında Bostik markası altında bazı ürünler piyasaya sunuldu ve 1960’larda şirket Bostik adını benimsedi. 

Şirket satın alarak büyüme

 Bostik 1980 yılında Connecticut’lı Emhart Corporation grubu tarafından devir alındı ve o da dokuz yıl sonra Black & Decker tarafından satın alındı. Black & Decker, grubun mekanik ve kimyasal faaliyetlerini ayırarak Bostik’i bağımsız bir şirket haline getirdi.  
 
Fransız petrol ve gaz şirketi Total 1990 yılında Bostik’i satın aldı ve kendi yapıştırıcı iştiraklerini ona kattı.  

Totalfina ve Elf Aquitaine birleşerek TotalFinaElf oluşturuldu ve daha sonra adını Total olarak değiştirildi. Bu şirketlerin kendi yapıştırıcı bölümleri, Bostik ve Atofindley, bir araya getirilerek Bostik Findley SA oluşturuldu ve bu ad daha sonra 2004’te Bostik SA olarak değiştirildi.  

Bostik 2013 yılında kendi marka kimliğini, “akıllı yapıştırıcılar” şeklinde yeni bir imza ve Bostik’in yapıştırıcılar işine bilim tabanlı bir bağlantı yoluyla doğadan ilham alan bir Gecko ile yeniledi.  

Özel nitelikli kimyasallar ve yüksek performanslı malzemeler alanında liderlik konumuna sahip büyük bir küresel kimya şirketi olan Arkema, 2015 yılında Bostik’i satın aldı.  

Su geçirmez botlara öncülük etmekten bebek bezinde kullanılan ilk esnek yapıştırıcısının piyasaya sürülmesine kadar, tarihimiz akıllı yenilikler ile doludur. 

1889 yılından beri, havacılık için iç mekan yapıştırıcılarından Blu-Tack ürününe kadar 9.000’in üzerinde teknoloji için patent aldık. Yol boyunca yerel bir boya üreticisinden küresel bir endüstri lideri haline gelinceye kadar muazzam şekilde geliştik. 

 

Bostik hakkında daha fazlasını keşfedin

Top