Bostik around the world

Marki na świecie

Biały smar to środek smarujący dedykowany elementom mocno obciążonym oraz narażonym na intensywną eksploatację. Zapewnia im długotrwałą ochronę oraz dba o jak najdłuższe zachowanie parametrów technicznych w dobrym stanie. Co to takiego biały smar i dlaczego warto go stosować?

SKUTECZNY SPOSÓB NA ZABEZPIECZENIE SPRZĘTÓW

Specyfika skuteczności białego smaru wynika z tego, że tworzy on warstwę poślizgową, która ułatwia ruch i tym samym neutralizuje niekorzystne dla sprzętów tarcie. Biały smar swoim działaniem minimalizuje ilość awarii i napraw, co w rezultacie obniża ewentualne koszty konserwacji. Niektóre dostępne na rynku produkty tego typu wykazują bardzo wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych. Biały smar zachowuje swoje właściwości w kontakcie ze słoną wodą oraz przy wahaniach temperatury od - 40°C do + 120°C (krótkookresowo nawet do + 180°C), co też znacząco zwiększa jego niezawodność.

 

SMARY - ZASTOSOWANIE

Smar uszczelniający wykazuje działanie antykorozyjne, co korzystnie wpływa na dobrą kondycję danych sprzętów. Biały smar idealnie nadaje się do łożysk, łańcuchów, walców, kół zębatych, hamulców, a także mniejszych elementów, takich jak zamki czy zawiasy. Niektóre preparaty tego typu mogą mieć nietypowy kolor, ale jest to zamierzone działanie, dzięki temu biały smar jest doskonale widoczny na tle sprzętów, co ułatwia wizualne kontrolowanie jego aplikacji.

PRAKTYCZNA APLIKACJA

 Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego produktu, np. biały smar litowy czy silikonowy. Jednym z najpraktyczniejszych wariantów jest smar biały w sprayu, który sprawia, że aplikacja jest wygodna i łatwa. Dzięki swojej konsystencji biały smar w sprayu można stosować na powierzchniach pionowych, bez ryzyka ściekania produktu.

Cechuje się on także ponadprzeciętną przyczepnością do podłoża, co podnosi poziom jego skuteczności. Forma aerozolu oraz precyzyjna końcówka zapewnia jednolite rozprowadzanie produktu, przez co produkt ten nadaje się również do stosowania na mniejsze elementy, np. zawiasy.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE UŻYCIA

Aby biały smar spełnił swoje zadanie, bardzo ważną rolę odgrywa przygotowanie powierzchni. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, jest dokładne oczyszczenie miejsca smarowania w celu usunięcia pozostałości po wcześniej używanych produktach. Jest to obowiązkowa czynność, która gwarantuje skuteczne działanie smaru.

Następnym krokiem jest energiczne wstrząśnięcie butli oraz równomierne rozprowadzenie substancji z odległości 20 cm. Jeżeli podczas aplikacji zabrudzimy inne powierzchnie lub elementy, możemy oczyścić je za pomocą specjalnych ściereczek BOSTIK HANDY WIPES. To uniwersalny produkt czyszczący do usuwania świeżych zabrudzeń powierzchni budowlanych, rąk czy narzędzi. Do starszych zabrudzeń powinno stosować się benzynę ekstrakcyjną, która skutecznie rozpuści smar w niepożądanych miejscach.

Zobacz też

Powrót do wszystkich artykułów
  • Budownictwo ogólne

Jak kłaść posadzkę samopoziomującą?

11 maj 2022
  • Budownictwo ogólne

Jak radzić sobie z hydroizolacją, gdy na podłożu jest stary bitum ?

15 cze 2022
  • Budownictwo ogólne

Jak przygotować sufit i ściany do malowania

4 sie 2022
Top