Bostik around the world

Marki na świecie

SKUTECZNY SPOSÓB NA ZABEZPIECZENIE SPRZĘTÓW

Specyfika skuteczności białego smaru wynika z tego, że tworzy on warstwę poślizgową, która ułatwia ruch i tym samym neutralizuje niekorzystne dla sprzętów tarcie. Swoim działaniem minimalizuje ilość awarii i napraw, co w rezultacie obniża ewentualne koszty konserwacji. Niektóre dostępne na rynku produkty tego typu wykazują bardzo wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych. Zachowują swoje właściwości w kontakcie ze słoną wodą oraz przy wahaniach temperatury od - 40°C do + 120°C (krótkookresowo nawet do + 180°C), co też znacząco zwiększa ich niezawodność.

Wykazują również działanie antykorozyjne, co korzystnie wpływa na dobrą kondycję danych sprzętów. Biały smar idealnie nadaje się do łożysk, łańcuchów, walców, kół zębatych, hamulców, a także mniejszych elementów, takich jak zamki czy zawiasy. Niektóre preparaty tego typu mogą mieć nietypowy kolor, ale jest to zamierzone działanie, dzięki temu biały smar jest doskonale widoczny na tle sprzętów, co ułatwia wizualne kontrolowanie jego aplikacji.

PRAKTYCZNA APLIKACJA

 Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów smarów, np. litowe czy silikonowe. Jednym z najpraktyczniejszych wariantów jest ten w aerozolu, który sprawia, że aplikacja jest wygodna i łatwa. Dzięki swojej konsystencji można stosować go na powierzchniach pionowych, bez ryzyka ściekania produktu.

Cechuje się on także ponadprzeciętną przyczepnością do podłoża, co podnosi poziom jego skuteczności. Forma aerozolu oraz precyzyjna końcówka zapewnia jednolite rozprowadzanie produktu, przez co produkt ten nadaje się również do stosowania na mniejsze elementy, np. zawiasy.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE UŻYCIA

Podczas stosowania białego smaru bardzo ważną rolę odgrywa przygotowanie powierzchni. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, jest dokładne oczyszczenie miejsca smarowania w celu usunięcia pozostałości po wcześniej używanych produktach. Jest to obowiązkowa czynność, która gwarantuje skuteczne działanie smaru.

Następnym krokiem jest energiczne wstrząśnięcie butli oraz równomierne rozprowadzenie substancji z odległości 20 cm. Jeżeli podczas aplikacji zabrudzimy inne powierzchnie lub elementy, możemy oczyścić je za pomocą specjalnych ściereczek BOSTIK HANDY WIPES. To uniwersalny produkt czyszczący do usuwania świeżych zabrudzeń powierzchni budowlanych, rąk czy narzędzi. Do starszych zabrudzeń powinno stosować się benzynę ekstrakcyjną, która skutecznie rozpuści smar w niepożądanych miejscach.

Zobacz też

Powrót do wszystkich artykułów
  • Budownictwo ogólne

Dlaczego gruntujemy podłoże przed układaniem mas samopoziomujących?

26/08/2020
  • Budownictwo ogólne

Jak kłaść posadzkę samopoziomującą?

11/05/2022
  • Budownictwo ogólne

Montaż mozaiki szklanej

15/10/2020
Top