Marki i kraje

Bostik ma w ofercie duży wybór rozwiązań do hydroizolacji znajdują się tam również produkty, które umożliwią Wam skuteczne pozbycie się problemu już istniejącej wilgoci. Napierająca woda, której nie można w żaden sposób wyeliminować mechanicznie, to zmora wielu właścicieli nieruchomości. Może powodować że ściany i mury będą cały czas wilgotne, co sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni.

Zawilgocona piwnica lub inne pomieszczenie gdzie występuje problem z wodą napierającą stanowią problem, który należy szybko rozwiązać. Dla osób, które zastanawiają się, co na podłogę w wilgotnej piwnicy zaaplikować, aby raz na zawsze pozbyć się problematycznej wilgoci – mamy doskonałe rozwiązanie. Szybki i efektywny system Bostik AQUASTOPP. To znakomita bariera reaktywna przeciw wilgoci,  która trwale wiąże wodę napierającą, powstrzymując jej destrukcyjny wpływ na konstrukcję budynku, w szczególności na powłokę tynkarską i farbę.

Zestaw produktów Bostik AQUASTOPP to reaktywna bariera zaprojektowana do stosowania na wilgotnych podłożach, które nie mogą być skutecznie osuszone metodami iniekcyjnymi lub mechanicznymi. Izolacja przeciwwilgociowa Bostik AQUASTOPP, zawiera 3 produkty, które działając w synergii natychmiastowo uszczelniają przecieki w wilgotnym podłożu. System Bostik AQUASTOPP sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest skuteczna izolacja przeciwwodna fundamentów, czy też  powstrzymanie nadmiernego wycieku wody w ścianach lub w posadzce. Reaktywna bariera przeciwwilgociowa od strony negatywnej izolowanej ściany skutecznie zabezpieczy wnętrze umożliwiając wykonanie innych prac. Aby uzyskać wydajną barierę hydroizolacyjną mokrego podłoża (np. zabezpieczenie wilgotnych ścian w pomieszczeniach) należy zastosować wszystkie wchodzące w skład zestawu produkty, a co najważniejsze zachować właściwą kolejność aplikacji.

Hydroizolacja piwnicy, ścian i kanałów z system Bostik AQUASTOPP

 

W skład zestawu do hydroizolacji wchodzą 3 rewelacyjne produkty:
BLOCK C901 TERRA SPECIAL – to wysokiej jakości szlam cementowy z dodatkami nieorganicznymi. Produkt służy do uszczelniania przed szkodliwym wpływem wody, zarówno tej nienapierającej, jak i pod ciśnieniem. Zaprawa jest szybkowiążąca, może być stosowana od strony negatywnej, jest odporna na działanie mrozu i soli drogowej, co jest jej niewątpliwą zaletą.


BLOCK C902 TERRA XPRESS – to rewelacyjna zaprawa cementowa o działaniu katalitycznym, czyli mówiąc krótko tworząca wiązanie kiedy następuje kontakt z wodą. Preparat posiada zdolność do szybkiego utworzenia trwałego i wodoszczelnego połączenia. Po utwardzeniu jest odporna na mróz, sól drogową i warunki atmosferyczne. Bardzo szybko uszczelnia wszelkiego rodzaju wycieki i nieszczelności, działa już po kilku sekundach.


BLOCK C903 TERRA LIQUID – to łatwy w aplikacji roztwór oparty na zmodyfikowanym krzemianie. Nie zawiera rozpuszczalników i jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Wysoka zdolność do wchłaniania, niska lepkość i odporność na temperaturę to jego główne zalety. Produkt reaguje z pozostałymi preparatami, zamyka pory kapilarne, tworząc specjalny system hydroizolacji AQUASTOPP. Podobnie jak pozostałe wchodzące w skład zestawu preparaty jest odporny na mróz i sól drogową.

Hydroizolacja wewnętrzna z systemem Bostik AQUASTOPP – jak dobrze się przygotować?

 

Po pierwsze należy usunąć cały stary tynk na obszarze zajętym wodą. Hydroizolacja na mokre podłoże musi być wykonana starannie, z zachowaniem wszystkich najlepszych praktyk. Pamiętajcie więc o tym, by sprawdzić, czy powierzchnia na której będzie wykonywana hydroizolacja produktami Bostik AQUASTOPP jest czysta, mocna, nośna i wolna od pozostałości gipsu.
Wszystkie prace związane z aplikacją bariery hydroizolacyjnej należy rozpocząć od starannego przygotowania składników. Do mieszania preparatów należy użyć czystego wiadra, a wodę wlewać w małych ilościach. Pierwszym preparatem, który należy aplikować na przygotowaną wcześniej powierzchnię jest zaprawa cementowa BLOCK C901 TERRA SPECIAL. Jednorazowo aplikuje się ją na powierzchnię 2 m2. Preparat mieszamy z wodą w rękawicach ochronnych, a następnie aplikujemy przy użyciu pędzla. Od razu po wykonaniu aplikacji BLOCK C901 TERRA SPECIAL należy otworzyć opakowania suchej zaprawy BLOCK C902 TERRA XPRESS należy wcierać ręcznie w pierwszą warstwę świeżej zaprawy BLOCK C901 TERRA SPECIAL, pamiętając o tym, by podczas wykonywania wszystkich prac stosować rękawice ochronne. Pomiędzy etapami aplikacji nie należy czekać, hydroizolacja budynku z zawilgoconymi ścianami i podłogami musi zostać przeprowadzona metodą mokro na mokro.

Hydroizolacja na mokre powierzchnie w kolejnym etapie kontynuowana jest z wykorzystaniem preparatu BLOCK C903 TERRA LIQUID, którego niewielką ilość należy wlać do czystego wiadra. Następnie za pomocą szczotki należy pokryć całą powierzchnię (ściana i podłoga), a w potem nałożyć ponownie BLOCK C901 TERRA SPECIAL. Po 15 – 20 minutach schnięcia nakładamy ostatnią warstwę BLOCK C901 TERRA SPECIAL. Warto pamiętać o tym, że temperatura w pomieszczeniu gdzie przygotowywana jest hydroizolacja na mokry beton lub podłoże z użyciem systemu AQUASTOPP powinna być w granicach +5 do +30 stopni. Jeżeli aplikacja zostanie przygotowana zgodnie z zaleceniami, to uzyskacie wysokiej jakości hydroizolację i ochronę po negatywnej stronie budynku.

Hydroizolacja na wilgotne podłoże z AQUASTOPP – Dlaczego warto?


Produkty wchodzące w skład systemu izolacji przeciwwilgociowej do ochrony przed wodą napierającą, której nie można łatwo wyeliminować innymi metodami, zapewniają bardzo silną przyczepność do izolowanej powierzchni, dzięki temu aplikacja jest szybka i skuteczna. Co więcej, ich unikalny skład i właściwości robocze sprawiają, że powierzchnie na których wykonywana jest hydroizolacja są dodatkowo wzmocnione, a system jest szybkosprawny, gwarantując zatrzymanie przesiąkania wody oraz doszczelnienie kapilarów muru. Produkty do hydroizolacji na mokre podłoże AQUASTOPP to najlepszy wybór wszędzie tam, gdzie trzeba działać szybko, by zatrzymać niszczące działanie wilgoci i zapewnić bezpieczeństwo Waszych inwestycji.

Zobacz też

Powrót do wszystkich artykułów
  • Budownictwo ogólne

Jak wykonać połączenie ślizgowe?

2 lis 2022
  • Budownictwo ogólne

Jak kłaść akryl w narożnikach?

28 cze 2022
  • Budownictwo ogólne

Wypełnianie dylatacji w posadzkach, na tarasach i balkonach

12 lip 2023
Top