Marki i kraje

Elewacje wentylowane – montaż i zastosowania

Proponujemy konstrukcyjne kleje hybrydowe - w tym Paneltack HM i Paneltack, które wiążą pod wpływem reakcji chemicznej z parą wodną który jest utwardzanym wilgocią. Są to trwale elastyczne, wysoce wytrzymałe mechanicznie i fizycznie kleje montażowe o neutralnym systemie wiązania, pozbawione rozpuszczalników, silikonu i izocyjanianów. Tego typu mocowanie do elewacji bez wiercenia można stosować do montażu paneli elewacyjnych z włókno-cementu, ceramiki, montażu spieków kwarcowych na elewacji, kompozytów aluminiowych, a także do montażu spieków kwarcowych na elewacji i płyt ze sprasowanej wełny skalnej Rockpanel. To system elewacji wentylowanej, który można stosować do okładzin ściennych, mankietów, krawędzi dachów i rynien, sufitów i lukarn. Pełna gama produktów do montażu fasad wentylowanych Bostik obejmuje kleje elewacyjne jak: 

  • Bostik H970 Paneltack MM: klej hybrydowy do montażu płyt HPL.

  • Bostik H975 Paneltack HM: klej hybrydowy o wysokim module elastyczności do montażu fasady z płyt włókno-cementowych, ceramiki i kompozytów aluminiowych. 

  • Bostik S970 Rockpanel S: klej na bazie silikonu neutralnego montażu fasad wentylowanych z płyt Rockpanel 

  • Bostik P975 Paneltack Eifs Pro B1: profesjonalny klej piankowy (ETA004:2000 B1) do montażu elewacji wentylacyjnej z płyt izolacyjnych.  

  • Bostik P965 Paneltack Eroof B1: profesjonalny klej piankowy B1 (z certyfikatem ETAG-006) do dachów płaskich.  

  • Bostik P775 Paneltack Eifs Pro B2: profesjonalny klej piankowy (ETA004:2000 B2) do płyt izolacyjnych.  

  • Bostik P575 Paneltack Eifs Pro B3: profesjonalny (ETA004:2000 B3) klej piankowy do płyt izolacyjnych.  

Fasada wentylowana – mocowanie do elewacji bez wiercenia

Fasada wentylowana wykonana za pomocą klejenia paneli elewacyjnych to niezawodna i trwała metoda, charakteryzująca się szeregiem korzyści. Wysoka estetyka wykonania fasady wentylowanej HPL bez wiercenia w płytach (mocowanie niewidoczne dla oka). Elewacja wentylowana jest mocowana bez ryzyka tworzenia się rys, pęknięć i osłabiania konstrukcji płyty. Trwale elastyczny montaż oraz brak wystających łbów wkrętów, które często są przyczyną brudnych zacieków i plam Przy tego typu montażu elewacji wentylowanych, w czasie upałów ściany nie będą się przegrzewać, a zimą nie ulegną zawilgoceniu. Systemy mocowania elewacji wentylowanych, a konkretniej technologie klejowe, które wykorzystujemy w Bostik sprawiły, że naszym produktom zaufało już wielu profesjonalistów z branży na całym świecie. Nasz zespół ekspertów stale pomaga w dostarczaniu rozwiązań technicznych dostosowanych do konkretnych aplikacji. Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania lub chcesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Dołącz do grona tych, którzy wybrali wysoką jakość produktów i doświadczenie w branży klejenia paneli elewacyjnych.

 

Montaż elewacji wentylowanej - fasady

Fasady to elewacje wentylowane, których konstrukcja zapewnia swobodny przepływ powietrza pomiędzy okładziną a izolacją termiczną. Aby fasady wentylowane zostały poprawnie i skutecznie zamontowane (zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach), potrzebne są specjalne produkty dla profesjonalistów w branży budowlanej.

Firma Bostik dostarcza kompleksową gamę produktów do montażu paneli elewacyjnych w systemie fasad wentylowanych. Są to między innymi specjalne kleje do elewacji wentylowanych, które bazują na innowacyjnym składzie. Fasada wentylowana wymaga precyzyjnego montażu, ale niezbędne są też profesjonalne środki, które ten montaż umożliwią.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wyboru odpowiedniego systemu klejowego, w zależności od materiału i wykończenia płyty, a także rodzaju podkonstrukcji. W przypadku wątpliwości możesz skonsultować się z naszymi specjalistami.

Szeroka oferta Bostik

Zobacz dodatkowe artykuły z gamy ​produktów do fasad wentylowanych i sprawdź też inne kategorie asortymentu Bostik - np. kleje do płytek dla glazurników, architektów i sprzedawców detalicznych. Przygotowaliśmy nie tylko kleje i uszczelniacze, lecz także rozwiązania do podłóg i ścian, hybrydową izolację przeciwwodną i artykuły niezbędne w przemyśle wytwórczym.

Dowiedz się Więcej

Top