Markalar ve ülkeler

Daha hızlı, daha akıllı zemin kaplaması uygulamaları için hazırlık yapın

Alt zemin hazırlığı ürün gamımız, rutubet/nem geçirmez tabakalar, astarlar, şaplar ve alt zemin tamir harçları ile kendiliğinden yayılan tesviye şapları dahil olmak üzere eksiksiz bir sistem sağlamaktadır. Bunların hepsi modern zemin kaplama yüklenicisinin günümüzdeki şantiyelerde yaşanan bir çok güçlüğü yenebilmesi için geliştirilmiştir. 

Alt zeminin etkili şekilde hazırlanması, yüzey tamamlama işleminin en yüksek kalitede olmasını sağlar. Alt zemin gereken şekilde hazırlanmadığı zaman en iyi tasarım ve en iyi zemin kaplama malzemeleri bile kötü sonuç verir. Kolayca kullanılan bu çözümler zemin hazırlığını hızlandırmak üzere bir araya gelerek daha hızlı, daha akıllı, daha güvenli kurulumlar elde etmenize yardımcı olur. 

Uygulamalar

İster en küçük yüzey kusurlarını ortaya çıkaran zemin kaplamaları için düzleştirme yapmaya, ister sağlamlık ve uzun ömür için çatlak örtmeye veya çatlak yalıtmaya ve isterse aşırı nem için bir tabakaya ihtiyacınız olsun, Bostik ürünleri en zorlu projelerin gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, dünyanın simge haline gelmiş birçok ünlü binaların zemin kaplamalarının altında Bostik teknolojilerini bulursunuz. 

Alt zemin hazırlama uygulamaları

Zemin astarı

Doğru zemin astarının uygulanması tesviye şapının alt zemine yapışmasını büyük ölçüde iyileştirerek daha güvenli bir uygulama ortaya çıkarabilir. Zemin astarı aynı zamanda kendiliğinden yayılan tesviye şaplarının tasarlandığı gibi davranmasını sağlayarak akmayı en yüksek düzeye çıkarır ve optimum dayanım gelişmesi sağlar.

Uygun bir zemin astarının doğru şekilde uygulanması zemin kaplama yapıştırıcınızın emiciliğini ve kuruma hızını kontrol atında tutmaya yardımcı olur ve genel yapışma dayanımını arttırır. Astar sürmek ayrıca kuruma büzülmesini önemli ölçüde azaltır ve su, şok, don ve kimyasal hasar direncini arttırır. Daha fazla okuyun. (‘diğer zemin hazırlama ürünleri’ sayfasına bağlantı)

Nem Bariyeri

Zemin kaplama uygulayıcısının, astar, tesviye şapı ve zemin kaplamalarını uygulamadan önce öncellikle nemi ortamdan uzaklaştırması gerektiğini anlıyoruz. Uygulama bitirme tarihlerinin daha da sıkı olduğu hastane ve okul gibi proje işlerinde bu özellikle daha önemli hale gelir. Nem bariyeri sistemlerimizin, inşaat sürecini hızlandırarak eksiksiz bir zemin kaplama hazırlığının hiç olmadığı kadar hızlı şekilde uygulanmasına olanak veren çabuk kürlenme hızlarına sahip ürünlerdir.

Tesviye Şapları

Zemin kaplamanızda düz bir zemin elde etmek için, bir alt yüzey ürün gamı ile kullanılabilen esnek, hızlı kürlenen bir çözüme ihtiyacınız vardır. 

İyi bir sonuç alabilmek için, düz ve sağlam şekilde tamamlanmış dayanıklı bir zemin, kendiliğinden yayılan tesviye şapı, mutlak bir gerekliliktir. Yenilikçi kendiliğinden yayılan tesviye şapı zemin kaplama yüklenicilerine değerli zaman ve para tasarrufu sağlamak için tasarlanmıştır. Tozumayan, kokusuz ve iki saat kadar kısa sürede yaya trafiğine açılma süresi ile Bostik ürünleri alt zemin hazırlığınız için akıllı çözümler sunar. 

Zemin tesviye şapları: akıllı faydaları

Serbest akışlı kendiliğinden yayılan tesviye şapları şantiyelerde görülen bir çok güçlüğün üstesinden gelmenize yardım etmek için bir çok fayda sağlamaktadır:

  • Kullanımı kolay: mükemmel akma özellikleri Bostik’in kendiliğinden yayılan tesviye şapları kullanımı kolaylaştırır ve bunların bazıları da pompalanabilir.
  • Hızlı kürlenme: tesviye şaplarımız zemin hazırlığını hızlandıran formüllere sahiptir.
  • Esneklik: Bostik alt döşeme ürünleri beton ve kum/çimeto şaplardan taş, rijit metal ve ahşaba kadar çok geniş bir alt yüzey uygulaması gamı için idealdir.
  • Elyaf takviyeli: tesviye şaplarımız çoğu çatlak örtmek ve esneklik sağlamak amacı ile elyaf takviyelidir.
  • Polimer modifiye: çimentolu tesviye şaplarımız mükemmel yapışma dayanımı için yüksek polimer içeriğine sahiptir.
  • Proteinsiz: tesviye şaplarımız birçoğu kokusuz ve sağlığa duyarlı alanlarda kullanılmaya uygundur.

ÜRÜNLER

Daha Fazla Bilgi

Top