Marki i kraje

Pianki montażowe świetnie wypełniają puste przestrzenie, stabilizują, izolują i wygłuszają, dlatego są niezbędne w budownictwie. Jednak czasami, w trakcie wykonywanej pracy, potrafią pobrudzić ręce i ubranie. Nie jest to przyjemne, ponieważ pianki bardzo szybko zastygają. Podpowiadamy, jak usunąć piankę montażową z ubrania i dłoni oraz jakich preparatów najlepiej użyć do pozbycia się zarówno świeżych, jak i zaschniętych plam.

ZASTOSOWANIE PIANEK MONTAŻOWYCH

Pianki montażowe mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie i przemyśle, ponieważ bardzo dobrze wygłuszają, uszczelniają i łączą ze sobą poszczególne elementy. Najczęściej stosuje się je do montażu okien, drzwi, rolet lub bram garażowych. Są również pomocne przy osadzaniu progów, schodów i parapetów. Ponadto wypełnia się nimi wszelkie prześwity, bruzdy oraz szczeliny, które powstały przy rurach, przewodach instalacyjnych w ścianach, stropach i dachach, a także wokół kominków czy między płytami styropianowymi w systemach dociepleń ścian zewnętrznych. Co więcej, doskonale nadają się do izolacji cieplnej dachów.

JAK OCHRONIĆ SIĘ PRZED ZABRUDZENIEM PIANKĄ MONTAŻOWĄ?

Zanim zaczniesz zastanawiać się jak usunąć piankę montażową z ubrania, warto dowiedzieć się, jak temu zapobiegać! Sięgając po pianki poliuretanowe powinniśmy najpierw odpowiednio zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które są narażone na ewentualne zabrudzenia. Dotyczy to także naszego ciała i odzieży. W tym celu wszelkie prace budowlane najlepiej jest wykonywać w specjalnym kombinezonie lub roboczym ubraniu, którego nie będziemy żałować, gdy się zabrudzi. Należy także założyć rękawiczki ochronne. Czasami, mimo zastosowania wszelkich środków ostrożności, może się jednak zdarzyć, że pianka montażowa poplami ręce lub ubranie. Czym zmyć piankę montażową z rąk? Jak usunąć ją z ubrania?

CZYM ZMYĆ PIANKĘ MONTAŻOWĄ Z RĄK?

Wszelkie zabrudzenia najlepiej usuwać jak najszybciej, by nie doprowadzić do zaschnięcia i stwardnienia pianki na dłoniach. Świeże ślady po piankach poliuretanowych schodzą szybko, a skutecznie można usunąć np. przy pomocy specjalnych ściereczek do rąk Bostik Handy Wipes, które są bezpieczne i łatwe w użyciu. Wystarczy ścisnąć pojemnik u góry i ściągnąć pokrywkę z puszki. Następnie należy zdjąć folię zabezpieczającą oraz przewlec i wyciągnąć pierwszą chusteczkę przez otwór w pokrywce. Zabrudzone miejsce na rękach trzeba później łagodnie przetrzeć chusteczką. Po użyciu warto pamiętać o szczelnym zamknięciu pokrywki. Ściereczki zawierają witaminę E i Aloe Vera. Zostały przetestowane dermatologicznie, więc mogą być też używane przez alergików. Działają bez mydła, wody i ręcznika.

JAK USUNĄĆ PIANKĘ MONTAŻOWĄ Z UBRANIA?

Oczywiście, pozostaje nam rozwiązać jeszcze jedną kwestię: jak usunąć piankę montażową z ubrania? Ubrania, które zostały pobrudzone pianką montażową bardzo trudno doczyścić, a całkowite usunięcie zabrudzeń jest praktycznie niemożliwe. Dlatego, żeby pozbyć się niechcianych plam, trzeba poczekać do całkowitego zaschnięcia piany, a następnie ostrym nożykiem usunąć możliwie jak najwięcej śladów pianki. Uwaga! Miękkiej piany nie próbujmy wycierać, gdyż w ten sposób rozetrzemy tylko zabrudzenie po całej powierzchni ubrania!

Zobacz też

Powrót do wszystkich artykułów
  • Budownictwo ogólne

Jak przygotować sufit i ściany do malowania

4 sie 2022
  • Budownictwo ogólne

Jaki klej wybrać do montażu parkietu?

22 sie 2019
  • Budownictwo ogólne

Jak uniknąć spękań i przebarwień farby na akrylach?

2 lis 2022
Top