Bostik around the world

Marki na świecie

AKRYLOWANIE NAROŻNIKÓW - O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ?

Przed przystąpieniem do właściwych prac, warto przyszykować specjalny pistolet, który pozwoli na precyzyjną aplikację masy z kartusza oraz szpachelkę lub szpatułkę, która pomoże w wygładzenia fug. Następnie trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię, na której chce się stosować nakładanie akrylu budowlanego. W tym celu należy ją osuszyć oraz oczyścić z kurzu, brudu, pyłu, tłuszczu, oleju, smaru, rdzy, luźnych kawałków starych uszczelniaczy, kitów, klejów, łuszczących się powłok malarskich czy lakierowych, a także innych zanieczyszczeń podobnego typu. W przypadku bardzo chłonnych i porowatych podłoży, np. wykonanych z gipsu, betonu komórkowego czy piaskowca, wskazane jest również ich wcześniejsze zagruntowanie. Dopiero wtedy można rozpocząć akrylowanie narożników (przed malowaniem).

Jak nakładać akryl? Przejdźmy przez to krok po kroku!

  1. W pierwszym kroku należy zdjąć aplikator, obciąć końcówkę kartusza powyżej gwintu, a następnie nakręcić aplikator na kartusz i obciąć jego końcówkę pod kątem ok 45° na szerokość spoiny.
  2. Akryl aplikujemy jednostajnym, płynnym ruchem, pilnując by nosek kartusza był przystawiony bezpośrednio do szczeliny.
  3. Na koniec wygładzamy fugi przy użyciu szpachelki lub palca zamoczonego w wodzie z dodatkiem szarego mydła. W zależności od produktu optymalny czas wygładzenia nałożonego akrylu waha się od 2 do 10 minut, bo po tym okresie uszczelniacz utwardza się powierzchniowo.
  4. Powierzchnie, które zostały pokryte akrylem można bez problemu pomalować, jednak zanim przystąpi się do tego etapu, należy odczekać tyle czasu, ile zaleca producent danego akrylu, mając na uwadze także temperaturę i poziom wilgotności, które mają istotny wpływ na czas schnięcia uszczelniacza. To sprawi, że powłoka farby na pewno nie popęka. Chyba, że stosujemy Akryl Natychmiast Malowalny, wtedy do prac malarskich możemy przejść od razu po zakończeniu aplikacji akrylu w narożnikach.

Wystarczy kilka prostych kroków przed nałożeniem farby, a nasze ściany będą nieskazitelne przez długi czas. Akrylowanie narożników z Bostik A980 Instantly Paintable jest proste, a dzięki wymienionym wyżej punktom, możesz to zrobić samemu.

Zobacz też

Powrót do wszystkich artykułów
  • Budownictwo ogólne

Montaż ogrzewania podłogowego – kiedy kłaść płytki?

27/06/2022
  • Budownictwo ogólne

Jaki klej do montażu posadzki wybrać? - podłogi drewniane

08/12/2020
  • Budownictwo ogólne

Jak ułożyć płytki na balkonie?

14/08/2019
Top